اطلاعات تقـویم رومیزی

استفاده از تقویم تبلیغاتی در روند برندسازی

استفاده از تقویم تبلیغاتی در روند برندسازی

سازمان‌ها، شرکت‌ها و به طور کلی همه کسب و کارها برای افزایش فروش و درآمد نیاز به شناخته شدن دارند. در واقع باید با برندسازی در بازار اعتبار به دست آورند. این کار تنها با بازاریابی و تبلیغات انجام می‌گیرد؛ اما تبلیغاتی که مؤثر و مفید باشد. در واقع پیروی از هر راه تبلیغاتی منجر به برندسازی نمی‌شود، به همین دلیل در هنگام نوشتن برنامه‌های تبلیغاتی باید راهکارهای گوناگون را مدنظر قرار دهید. هدایای تبلیغاتی یکی از استراتژی‌های بازاریابی است که شرکت‌ها و کسب‌و‌کارها باید در برنامه تبلیغات خود قرار دهند. هرچند که این روش قدیمی هست اما بازده بالایی دارد و یکی از بهترین استراتژی‌های تبلیغاتی برای برندینگ یا برندسازی است.

در واقع کسب و کارها برای برندسازی نیاز به دیده شدن دارند و مدام دنبال مشتری و سرمایه‌گذار هستند. هدایای تبلیغاتی بهترین روش برای درگیر کردن مشتری با برند و کسب و کار است. این هدایا مطابق با زندگی مشتریان طراحی می‌شوند، به همین دلیل در زندگی روزمره آنها استفاده شده و مخاطب را با کسب‌و‌کار گره می‌زنند. این امر باعث می‌شود تا مشتریان بیشتر با سازمان و کسب‌و‌کار آشنا شده و قصد خرید محصولات و خدمات را داشته باشند. همچنین علاوه بر خرید محصولات و خدمات، کسب‌و‌کار را به دیگران نیز معرفی می‌کند؛ چرا که این هدایا در زندگی شخصی مشتریان حضور پیدا کرده و توجه مخاطب را به فعالیت مشاغل افزایش می‌دهند. از آنجایی که تقویم‌های تبلیغاتی در زندگی روزمره انسان‌ها کاربرد بسیار بالایی دارند، می‌توان گفت به عنوان یک سفیر برند برای کسب و کار شما شناخته می‌شوند.

نقش تقویم تبلیغاتی در برندسازی

سررسید و تقویم برترین هدایای تبلیغاتی برای بازاریابی در سال جدید هستند. این هدایا ابزاری کارآمد برای برندینگ بوده و به ایجاد ارتباط مؤثر بین کسب و کار و مخاطبان کمک می‌کنند. وقتی مخاطب تقویم مخصوص یک شرکت را دریافت می‌کند ناخودآگاه حس مثبتی نسبت به کسب‌وکار پیدا کرده و نام تجاری و لوگوی شرکت در ذهنش ثبت می‌شود. در روزهای پایانی سال کسب‌و‌کارها و سازمان‌ها با خرید سررسید ۱۴۰۳ و تقویم رومیزی چوبی برندسازی می‌کنند. این شرکت‌ها با توزیع هدایای تبلیغاتی بین مشتریان خود آن‌ها را از برند و محصولات خود مطلع می‌کنند‌.

تقویم تبلیغاتی در برندسازی نقش پررنگی دارد؛ چرا که در عصر دیجیتال همچنان کاربرد خود را حفظ کرده‌اند. از آنجایی که امروزه مردم در کنار تقویم‌های دیجیتالی از تقویم‌های رومیزی نیز استفاده می‌کنند می‌توان گفت این ابزارها بهترین روش تبلیغات و برندسازی هستند و در رشد و دیده شدن کسب‌و‌کار نقش پررنگی دارند. همه با هدیه گرفتن خوشحال می‌شویم مخصوصاً اگر به آن نیاز داشته باشیم.

با شروع سال نو بیشتر افراد به دنبال تهیه تقویم هستند بنابراین ارائه هدایای تبلیغاتی نظیر سالنامه و تقویم می‌تواند گزینه‌ای مناسب برای کسب رضایت مشتری باشد. از آنجایی که بر روی این هدایا تصویر لوگو قرار دارد می‌تواند تأثیر زیادی در جذب مشتریان جدید داشته باشد. همه مخاطبان برای زمان‌بندی و برنامه‌ریزی کارهایشان حداقل در طول روز یک بار به تقویم نگاه می‌کنند، بنابراین حداقل روزی یک بار نام تجاری و لوگو شرکتتان در دید رأس نگاه مشتری قرار می‌گیرد.

استفاده از تقویم برای ارتقا و نگه‌داشتن برند

تقویم‌های تبلیغاتی برخلاف سایر هدایای تبلیغاتی تأثیر بیشتری در ارتقا و نگه داشتن برند دارند. این هدایای کاربرد زیادی داشته‌ و مانند سایر هدایای تبلیغاتی نظیر ماگ، جاسوئیچی، دفاتر، ست‌های مدیریتی و… همیشه در دیدرس نگاه مخاطب قرار دارند. بهتر است بگوییم این هدایا فرصت بزرگی برای ارتقا نام تجاری شرکت هستند؛ بنابراین برای اینکه تبلیغات پربازدهی داشته باشید پیشنهاد می‌کنیم از سفارش تقویم‌های تبلیغاتی غافل نشوید. امروزه همه رقیبانتان در تلاش هستند تا از شما پیشی گرفته و بخشی از بازار را از صاحبتان خارج کنند؛ بنابراین باید به صورت هوشمندانه قدم بردارید و به بازاریابی و برندینگ کسب‌و‌کارتان اهمیت دهید. معجزه ماندگاری تقویم و سررسید تبلیغاتی را دست کم نگیرید، چرا که طبق تحقیقات انجام شده مخاطبان بیشتر از این هدایای تبلیغاتی استقبال کرده و آن را برای مدت بیشتری نگه می‌دارند.

متأسفانه امروزه اکثر صاحبان کسب‌و‌کار و کارفرمایان دست به تبلیغاتی می‌زنند که هیچ‌گونه بازدهی و فروش ندارند. در این صورت هم پول خود را دور ریخته و هم زمان خود را هدر می‌دهند. حتی ممکن است در این زمان سایر رقیبان از آنها پیشی گرفته باشند؛ بنابراین بهتر است به سراغ روشی بروند که تاثیر و بازدهی آن از قبل ثابت شده است. بر روی هدایای تبلیغاتی نام و نشان تجاری شرکت هک شده است. قدرت حافظه تصویری را نادیده نگیرید. نام تجاری شرکت بر روی هدایای تبلیغاتی حس اعتماد را در مشتری زنده کرده و لوگو را در ذهن مشتری ثبت می‌کند.

مثال‌های موفق از کسب و کارهایی که از تقویم تبلیغاتی در برندسازی استفاده کرده‌اند

شاید تا چند سال پیش کسب‌وکارهای بزرگ هدایای تبلیغاتی تهیه می‌کردند اما امروزه حتی کوچک‌ترین وسایل، برند مخصوص به خود را دارند؛ بنابراین مبحث برندسازی [اطلاعات بیشتر] و برندینگ تنها شامل شرکت‌های بزرگ نیست بلکه کوچک‌ترین کسب‌و‌کارها حتی وسایل دست ساز نیز از لوگو و نام تجاری برخوردارند. در بازار مشاغل بزرگ و کوچک در حال رقابت با یکدیگر هستند.

از طرف دیگر شرکت‌ها نگاه عمیق‌تری نسبت به بازاریابی پیدا کرده‌اند و علاوه بر فروش نیازهای مشتریان را نیز در نظر می‌گیرند. کسب‌و‌کارهای موفق امروزی تنها به بازاریابی فروش متکی نیستند و با خلاقانه‌ترین استراتژی ممکن مشتریان را سمت خود جذب می‌کنند. استفاده از هدایای تبلیغاتی همان روش خلاقانه است.

اکثر ما هدیه تبلیغاتی از شرکت یا از طریق اطرافیانمان دریافت کرده‌ایم. البته ممکن است این هدایا را از یک فروشگاه نیز دریافت کرده باشید. در واقع کسب و کارها با این حرکت نوعی استراتژی بازاریابی را پیاده کرده‌اند. به همین دلیل روزبه‌روز بر شرکت‌هایی که از این هدایا استفاده می‌کنند بیشتر می‌شود. در آخر باید بگوییم که حتی اگر روش‌های جدید بازاریابی مبتنی بر وب پیشرفت کنند، بازهم روش‌های تبلیغاتی بازدهی خود را از دست نمی‌دهند؛ چرا که همه ما از گرفتن هدیه خوشحال می‌شویم. هدایای تبلیغاتی برای شرکت‌ها این فرصت را ایجاد می‌کنند تا ارتباط صمیمانه‌تری با مشتریان خود برقرار کنند و همیشه در کنار مشتریانشان حضور فعال داشته باشند. این هدایای تبلیغات حتی برای شرکت‌های تکنولوژی محور نیز مناسب هستند؛ اما اگر به صورت درست استفاده شوند؛ بنابراین با شناخت صحیح اهداف و جامعه هدف، این هدایا تأثیر گذاری بیشتری خواهند داشت.

 

مقالات مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *