اطلاعات تقـویم رومیزی

تقویم تبلیغاتی و تأثیر آن بر روابط عمومی کسب و کار

تقویم تبلیغاتی و تأثیر آن بر روابط عمومی کسب و کار

هدایای تبلیغاتی علاوه بر فروش و شناخت برند بر روی روابط عمومی سازمان‌ها تأثیر گذار هستند. هدایای تبلیغاتی احساسات خوبی در مشتری ایجاد می‌کنند بنابراین می‌توانید از این هدایا برای اهداف تبلیغاتی استفاده کنید. به همین جهت شرکت‌ها و برندها برای تقویت روابط عمومی خود از این هدایا بهره می‌برند. فرض کنید کسب‌وکار خود را به تازگی راه‌اندازی کرده‌اید. کسب‌و‌کار شما در مراحل اولیه است و مخاطبان هیچ شناختی از آن ندارند.

در چنین شرایطی باید سعی کنید برند خود را به دیگران معرفی کنید. برای این کار می‌توانید فعالیت‌هایی نظیر بازاریابی و تبلیغات انجام دهید. برای اینکه روابط عمومی کسب و کارتان بهبود پیدا کند باید سعی کنید نظر مشتریان را جلب کنید. برای این کار باید رضایت مشتری را به دست آورید. فعالیت‌هایی از قبیل ارائه هدایای تبلیغاتی به مشتریان می‌تواند پس از مدتی اسم برند را بالا آورده و روابط عمومی سازمان را بهبود ببخشد. تبلیغات در دیده شدن کسب و کار تأثیر بسیار زیادی دارند.

تقویم‌های تبلیغاتی یکی از مواردی هستند که نه تنها به دیده شدن کسب و کار کمک می‌کنند بلکه روابط مشتری و شرکت را تقویت می‌کنند. روش‌های تبلیغاتی زیادی وجود دارند و هر کدام از مزایای زیادی برخوردار هستند اما همه این تبلیغات سبب بهبود روابط مشتری و شرکت نمی‌شوند؛ بلکه صرفاً میزان فروش و سود شرکت را افزایش می‌دهند. از طرف دیگر ممکن است هزینه هنگفتی به دنبال داشته باشند. در این مقاله از سایت ایران امروز قصد داریم تا تأثیر تقویم تبلیغاتی بر روی روابط عمومی کسب و کار را بررسی کنیم.

تأثیر تقویم تبلیغاتی بر روابط عمومی

هر شرکت با توجه به دپارتمان تبلیغات و اهدافی که دنبال می‌کند از روش‌های تبلیغاتی متفاوتی بهره می‌برد. برای مثال برخی شرکت‌ها ترجیح می‌دهند با صرف هزینه زیاد، تبلیغات در تلویزیون رادیو را تجربه کنند. برخی دیگر روش‌های کم هزینه نظیر پخش تراکت، شبکه‌های اجتماعی، مجله‌ها و… را انتخاب می‌کنند. هر کدام از این روش تبلیغاتی مزایای قابل توجهی دارند اما همه آنها ماندگار نیستند. از طرف دیگه ممکن است بر روی تعامل و روابط عمومی شرکت تأثیر نداشته باشند.

ارائه هدایای تبلیغاتی برخلاف سایر استراتژی‌های بازاریابی، تأثیر ماندگارتری بر روی مشتریان می‌گذارد. همچنین به‌مرور‌زمان بر روی تقویت روابط عمومی سازمان تأثیر گذار است. در واقع بهبود روابط عمومی کسب‌وکار سبب شده تا این روش تبلیغاتی مورد پسند کارفرمایان قرار گیرد. به همین دلیل شرکت‌های زیادی سعی در پیروی از این استراتژی تبلیغاتی دارند. هدف اصلی از پیروی از این استراتژی جذب مشتریان جدید، بهبود روابط عمومی، ایجاد حس وفاداری، حفظ مشتریان قدیمی، آشنا کردن دیگران با برند و برندسازی است.

با ارائه هدیه تبلیغاتی نظیر سالنامه 1403 به برخی سازمان‌ها و شرکت‌های کوچک‌تر نه تنها برند خود را به آنها معرفی می‌کنید؛ بلکه زمینه‌ای را فراهم می‌کنید که شرکت‌ها به صورت ناملموس با معرفی شما به دیگران کسب و کارتان را تبلیغ کنند. مسلماً هدف اصلی هر سازمان گسترش ارتباطات و حفظ و جذب مشتریان است. بنابراین هدیه‌ای که در نظر می‌گیرید باید یک وسیله کاربردی و مرتبط با خدمات شرکت‌تان باشد. برای مثال تقویم‌های تبلیغاتی بهترین هدایا برای سازمان‌های مختلف هستند.

راهکارهایی برای بهبود روابط عمومی با استفاده از تقویم تبلیغاتی

هدیه تبلیغاتی باید طوری طراحی شود که مشتری تمایل به استفاده از آن داشته باشد. تقویم‌های تبلیغاتی برخلاف سایر هدایای تبلیغاتی نظیر ماگ، باکس خوراکی و غیره همیشه در دسترس مشتری قرار دارند. به عبارت دیگر مشتری روزانه از آنها استفاده می‌کنند و مانند وسایلی که اشاره کردیم در داخل کمد گذاشته نمی‌شوند. به این معنی که همیشه در دید مشتری و سایر مخاطبان قرار دارند. این هدایای تبلیغاتی در خانه همه افراد وجود دارند و مردم از آنها برای مدت طولانی استفاده می‌کنند. به عبارتی یک تقویم تبلیغاتی به طور متوسط به مدت یک سال استفاده می‌شود.

به این شکل برند شما نه تنها مرتباً جلو چشم افراد قرار دارد بلکه اطرافیان و آشناییان آن فرد نیز هدایای تبلیغاتی شما را نیز می‌بینند. از طرف دیگر هدایای تبلیغاتی باید با کسب و کارتان مرتبط باشند در این صورت برندتان بیشتر در ذهن مردم باقی خواهد ماند. برای مثال اگر محصولات و خدمات فصلی ارائه می‌دهید می‌توانید تقویم‌های فصلی فراهم کرده و به مشتریانتان هدیه دهید.

برای اینکه ارتباط خود را با مشتری افزایش دهید بهتر است از روش‌های جدید استفاده کنید. برای مثال اگر در یک رویداد تجاری با مشتری برخورد کردید، همراه با بیزینس کارت به او یک تقویم یا جاسوئیچی هم بدهید، به این شکل در ذهن مشتری ماندگار خواهید شد. یا اگر در حوزه تولید لباس ورزشی فعالیت می‌کنید، می‌توانید تیشرت‌های ورزشی با لوگوی خودتان طراحی کرده و به مشتری هدیه دهید. یا در شروع سال نو به مشتریانتان تقویم‌ سال جدید هدیه دهید.

نمونه‌های موفق از کسب و کارهایی که از تقویم تبلیغاتی در بهبود روابط عمومی استفاده کرده‌اند

کسب‌و‌کارهای امروزی فارغ از نوع فعالیت، علاوه بر استفاده از روش‌های بازاریابی مبتنی بر وب از روش‌های قدیمی نیز بهره می‌برند. استراتژی‌های تبلیغاتی هر بنگاه با بنگاه دیگر متفاوت است. سازمان‌ها برای موفقیت در بازار هزینه زیادی می‌کنند این هزینه می‌تواند صرف تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی و اینترنت شود. با این حال هنوز شرکت‌هایی هستند که از استراتژی‌های بازاریابی [اطلاعات بیشتر] گذشته پیروی کنند. در واقع این شرکت‌ها تنها به دنبال افزایش درآمد و فروش نیستند بلکه به جنبه‌های دیگر تبلیغات مانند بهبود روابط عمومی فکر می‌کنند.

در واقع مردم از تبلیغات استقبال نمی‌کنند و سعی می‌کنند به هر روشی از آن‌ها فرار کنند. بنابراین بهتر است از روشی استفاده کنید که مورد قبول و پسند مخاطبان باشد. هدایای تبلیغاتی یکی از این روش‌ها هستند. با ارائه هدیه به مخاطبانتان علاوه بر اینکه می‌توانید رضایت آنها را جلب کنید، می‌توانید به صورت ناملموس خدمات و برند شرکت خود را تبلیغ کنید.

مجموعه ایران امروز می‌تواند به شما در این زمینه کمک کند به این صورت که با سفارش تقویم تبلیغاتی می‌توانید لوگو و شعار تبلیغاتی دلخواه خود را بر روی آنها چاپ کرده و به مشتریانتان هدیه دهید. در این مجموعه قیمت تقویم رومیزی 1403 بسیار مناسب و مقرون به صرفه است، بنابراین مدیران با صرف هزینه اقتصادی می‌توانند تبلیغاتی پربازده‌ تجربه کنند. وسایل‌ کوچک نظیر تقویم و سررسیدهای جیبی هدیه تبلیغاتی بی‌نظیری هستند. همان‌طور که در قسمت بالا اشاره کردیم این هدایای تبلیغاتی راهکاری عالی برای بهبود روابط عمومی شرکت هستند؛ اما به شرطی که درست استفاده شوند.

 

مقالات مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *