اطلاعات تقـویم رومیزی

تقویم تبلیغاتی: راهی برای افزایش وفاداری مشتریان

تقویم تبلیغاتی: راهی برای افزایش وفاداری مشتریان

تا‌به‌حال به این فکر کرده‌اید که چرا اکثر شرکت‌ها بر روی پروسه وفاداری مشتری پافشاری می‌کنند؟ در واقع شرکت‌ها و کمپانی‌های بزرگ بیشتر از اینکه تلاش کنند مشتری جدید جذب کنند، تمام زورشان را می‌زنند تا مشتریان خود را ثابت نگه داشته و آن‌ها را به برند و لوگوی خود وفادار کنند. وفاداری مشتری این امکان را به کسب و کارها می‌دهد تا بتوانند میزان رشد خود را پیش بینی کرده و برنامه‌ریزی‌های مالی خود را کنترل کنند.در واقع با شناسایی مشتریان وفادار می‌توانند بودجه و آینده مالی شرکت را پیش بینی کنند.

جذب مشتری برای یک شرکت اهمیت دارد؛ اما حفظ مشتری پدیده‌ای مهم‌تر به شمار می‌رود. مشتریانی که جدیداً جذب شرکت شده‌اند نسبت به خدمات و کیفیت کالاهای آن کسب و کار اطلاعی ندارند؛ بنابراین شرکت برای اینکه آنها را مجاب به خرید کند باید زحمت زیادی بکشد، در حالی که مشتریان وفادار همیشه در دسترس هستند.

بنابراین بهتر است کسب و کارها در استراتژی‌های تبلیغاتی خود بیشتر به فکر حفظ مشتری باشند تا جذب آن‌ها. چاپ سررسید و تقویم تبلیغاتی راهی برای افزایش وفاداری مشتریان است. هرچه هدایای تبلیغاتی نفیس‌تر و بهتر باشند، مشتری تمایل بیشتری به استفاده از آنها خواهد داشت، حتی در برخی مواقع هدایا را کلکسیون می‌کند. چاپ تقویم رومیزی اختصاصی این حس را به مخاطب القا می‌کند که برای شرکت اهمیت دارد.

اهمیت وفاداری مشتریان در کسب و کار

در صورتی یک مشتری وفادار می‌شود که تجربه مثبتی از خرید داشته باشد. وفاداری مشتریان[مطالعه بیشتر] در کسب و کار اهمیت زیادی دارد؛ زیرا اگر به یک کسب و کار وفادار باشند تحت تأثیر قیمت گذاری قرار نگرفته و حاضرند تا زمانی که محصول کیفیت مد نظر آنها را داشته باشد، آن را خریداری کنند یا حتی هزینه بیشتری برای آن بپردازند. مشتریان وفادار به یک برند دیگر به دنبال تأمین‌کنندگان دیگر نخواهند بود و مایل هستند برند محبوب خود را به دوستان و آشنایان معرفی کنند.

همچنین دیگر نسبت به تبلیغات شرکت‌های رقیب تمایل نشان نمی‌دهند. مشتریان وفادار از سایر کالا و خدماتی که توسط برند مورد علاقه‌شان عرضه شده است حمایت می‌کنند. به علاوه بازخوردهای مثبتی به کسب و کار داده و در هنگام بروز مشکل درک بهتری خواهند داشت. به همین دلیل همه مشاغل باید در جهت بهبود وفاداری مخاطبانشان تلاش کنند. اما متأسفانه اکثر کسب‌وکارها به جای تلاش برای حفظ مشتری فعلی سعی می‌کنند مشتری جدید جذب کنند.

باید بدانید که مشتریان وفادار این پتانسیل را دارند که با بازاریابی دهان به دهان مشتری جدید جذب کنند. به این صورت که با بیان تجربه مثبت خود از خرید، مشتریان زیادی سمت شما روانه می‌کنند. مشتریان وفادار به یک برند با اعتماد بیشتری اقدام به خرید کرده و در مورد قیمت چانه نمی‌زنند.؛ بنابراین به جای اینکه سعی کنید مشتریان بیشتری جذب کنید بهتر است در تلاش باشید تا مشتریان خود را از خود راضی نگه دارید.

چگونگی استفاده از تقویم تبلیغاتی برای افزایش وفاداری

سررسیدهای تبلیغاتی و تقویم ابزارهای مورد نیاز و دردسترس هستند. این ابزارها چه روی دیوار باشند چه روی میز یا حتی اگر به صورت سالنامه و سررسید چاپ شوند، همیشه جلوی چشم مخاطب قرار دارند. همچنین حس خوبی به مخاطب منتقل می‌کنند. اگر در انتخاب این ابزارها دقت کنید می‌توانید تبلیغات خلاقانه‌ای داشته باشید. چگونگی استفاده از این هدایا بسیار مهم است. در واقع روش‌های قدیمی دیگر جوابگوی نیازهای مخاطبان امروزی نخواهد بود.

بنابراین باید از خلاقانه‌ترین روش‌ها برای جذب نظر مخاطبان استفاده کنید. متخصصان ایران امروز سعی کرده‌اند تقویم‌های رومیزی را با خلاقانه‌ترین روش چاپ کنند تا بتوانند به نیاز مخاطبان امروزی پاسخ دهند. برای مثال می‌توانید این هدایای تبلیغاتی را در مراسم‌های مختلف به مشتریان هدیه دهید. یا حتی می‌توانید آدرس و شماره تلفن مشتریان دائمی خود که در سیستم ثبت هستند را پیدا کرده و هدایا را با پست به آن‌ها ارسال کنید. برای اینکه مشتریان خود را وفادار نگه دارید بهتر است تقویم‌ها را در قالب اشانتیون به آن‌ها ارائه کنید.

با ورود به سال نو ضمن تبریک سال جدید، تقویم‌های رومیزی را به عنوان هدیه به مخاطبان هدف ارسال کنید. در دادن هدیه به مشتری باید خلاقیت داشته باشید. مشتریان در صورتی از هدایای تبلیغاتی استفاده می‌کنند که به آن‌ها نیاز داشته باشند. بنابراین بهتر است کالایی را انتخاب کنید که کاربردی باشد. برای مثال تقویم‌های تبلیغاتی در زندگی روزمره کاربرد زیادی دارند. توجه داشته باشید که هرچه هدایا کاربردی‌تر باشند لوگو و برند شرکت بیشتر در معرض دید قرار می‌گیرد، در نتیجه تبلیغات گسترده‌تر می‌شود.

تجربه مشتری و تقویم تبلیغاتی

شاید فکر کنید هدف اصلی از چاپ و سفارش تقویم تبلیغاتی، افزایش فروش و گسترش برند باشد؛ اما این همه ماجرا نیست چرا که تجربه مشتری از کسب‌و‌کار در اولویت قرار دارد. در واقع اکثر کمپین‌های تبلیغاتی تنها دید کوتاه مدت دارند و هدف آن‌ها از تبلیغات تنها به فروش ختم می‌شود. در بازاریابی هدایای تبلیغاتی با دید بلند مدت به تبلیغات نگاه می‌کنند، در نتیجه تجربه مشتری از خرید بسیار مهم تلقی می‌شود. چاپ تقویم تبلیغاتی روش عالی برای قدردانی و تشکر از مشتری است.

تجربه مشتری در گسترش مشاغل اهمیت زیادی دارد. مشتری راضی به مشتری وفادار تبدیل شده و می‌تواند به کسب‌و‌کار در بازاریابی کمک زیادی کند‌. تقویم‌های تبلیغاتی ابزاری قدرتمند برای به نمایش کشیدن لوگو و برند یک شرکت هستند. با چاپ لوگو بر روی این ابزارها می‌توانید تبلیغات پربیننده‌ای داشته باشید. هرچه در چاپ و سفارش تقویم تبلیغاتی بیشتر خلاقیت داشته باشید، مشتریان تمایل به استفاده بیشتری خواهند داشت.

دقت داشته باشید امروزه قدرت در دست مشتریان و مخاطبان است؛ بنابراین بهتر است با سفارش هدایای تبلیغاتی به مخاطبانتان نشان دهید که برای آنها ارزش قائل هستید.
اگر قصد فروش بیشتر دارید یا می‌خواهید نام تجاری شرکتتان را گسترش دهید، سفارش تقویم تبلیغاتی را فراموش نکنید. تقویم‌های تبلیغاتی سبب ایجاد ارتباط بیشتر با مخاطبان می‌شوند.

نمونه‌های موفق از برندها

بیشتر کارفرمایان فکر می‌کنند به جای دادن هدایای تبلیغاتی بهتر است بر روی خدمات و محصولات خود تخفیف بگذارند. در حالی که شاید تخفیف آن‌طور که باید در نظر مشتری جذاب و پرهزینه به نظر نرسد. به جای تخفیف می‌توانید به مشتری هدیه دهید. مسلماً هدیه در نظر او ارزشمندتر خواهد بود. بنابراین به جای این‌که از روش‌هایی استفاده کنید که بازخورد چندان زیادی ندارند و فقط سرمایه‌تان را هدر می‌دهد، بهتر است از متدهای تبلیغاتی پر بازده بهره ببرید.

برای مثال اگر به برندهای موفق توجه کرده باشید متوجه می‌شوید که هرساله قسمتی از درآمد خود را صرف مشتریانشان می‌کنند. به طور کلی بنگاه‌هایی که هزینه زیادی صرف هدایای تبلیغاتی می‌کنند، شامل شرکت‌های حمل و نقل، شرکت‌های تولید کننده لوازم منزل، رستوران‌ها، اداره‌ها و… می‌شوند. هدایای تبلیغاتی نظیر سررسید و تقویم‌های رومیزی از مواردی هستند که می‌توانند تا یک سال استفاده شوند.

بیشتر شرکت‌هایی که در کمپین‌های تبلیغات شرکت می‌کنند یا به صورت جداگانه محصولات و نام تجاری خود را تبلیغ می‌کنند، تقویم‌های چاپی و سررسید را نادیده می‌گیرند. در حالی که این کم توجهی به این ابزارهای تبلیغاتی در کنار اهمیت زیادی که دارند سبب می‌شود شرایط با ارزشی برای بازاریابی را از دست بدهند.

 

مقالات مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *