اطلاعات تقـویم رومیزی

تقویم تبلیغاتی و استراتژی بازاریابی سالانه

تقویم تبلیغاتی و استراتژی بازاریابی سالانه

امروزه برای اینکه بتوانیم در بازار رقابت محصولات و لوگوی یک شرکت را تبلیغ کنیم، نیاز به برنامه استراتژی بازاریابی داریم. اگر بدون برنامه استراتژی بازاریابی موفق پا در میدان رقابت بگذاریم روزبه‌روز در باتلاق رقابت فرو خواهیم رفت؛ بنابراین بهتر است با دست پر به بازار پا بگذارید. با داشتن استراتژی بازاریابی می‌توانید یک کمپین تبلیغاتی موفق داشته باشید.

شاید جالب باشد که بدانید ۹۹ درصد بازده تبلیغات به برنامه‌ریزی درست بستگی دارد. استراتژی بازاریابی می‌تواند کوتاه مدت یا بلند مدت باشد. شرکت‌هایی که دید بلند مدت به تبلیغات دارند می‌توانند با صرف هزینه کمتری بازده زیادی تجربه کنند. استفاده از هدایای تبلیغات یکی از پربازده‌ترین و در عین حال کم‌هزینه‌ترین استراتژی‌های بازاریابی بلند مدت است. برای مثال با ورود به سال نو شرکت‌های مختلف به مشتریانشان تقویم و سررسید تبلیغاتی هدیه می‌دهند.

شاید در نگاه اول این روش چندان پربازده به نظر نرسد؛ اما اگر از دید بازاریابی به آن نگاه کنید متوجه می‌شوید که این روش نوعی استراتژی بازاریابی بلند مدت بوده که در ایجاد وفاداری و اعتماد مشتری موفق است. چه می‌شود اگر بدانید قرار است لوگو و برند شرکتتان به مدت یک سال جلوی چشم مشتریانتان قرار گیرد؟ سررسیدهای تبلیغاتی از بهترین ابزارهای تبلیغاتی سالانه هستند. این ابزارها فرصت دیده شدن برند و لوگوی شرکتتان را برای مدت نامحدود فراهم می‌کنند. در واقع تبلیغات خوب مشتری را ترغیب به خرید و حمایت از برند می‌کند. مشتریان وفادار زمینه‌ای را فراهم می‌کنند تا تولیدکنندگان بازارشان را گسترش دهند.

ارتباط بین تقویم تبلیغاتی و استراتژی بازاریابی

در دنیای رقابتی امروز اگر حتی یک روز از رقابت کناره‌گیری کنید جایگاهتان را در بازار از دست می‌دهید. در واقع روابط بین مشتری و شرکت بسیار عجیب است. اگر تلاش نکنید خود را به مشتریان نشان دهید دیر یا زود شما را فراموش کرده و برند دیگری را جایگزینتان می‌کنند. اما چطور می‌توان کاری کرد که همواره برندمان جلوی چشم مشتری باشد؟ چطور در دنیای رقابت عقب نشینی نکنیم؟ در حقیقت روش‌های زیادی برای دیده شدن در بازارهای رقابتی وجود دارد؛ اما باید بهترین روش را انتخاب کنید.

طبق تحقیقات انجام گرفته، شرکت‌هایی که به مشتریانشان هدایای تبلیغاتی ارائه می‌دهند بیشتر در ذهن مردم و مشتریان ماندگار می‌شوند. نتیجه به دست آمده از این تحقیقات این است که بیش از ۵۰ درصد از مردم نام و لوگوی شرکتی که به آنها هدیه تبلیغاتی داده است را فراموش نکرده‌اند. بنابراین استفاده هوشمندانه از این هدایا نه تنها منجر به جذب مشتری می‌شود بلکه مشتری‌های فعلی را به مشتریان وفادار تبدیل می‌کند. در واقع تقویم و سررسید تبلیغاتی عضو جدا نشدنی بازاریابی هستند.

اگر این ابزارها با دقت انتخاب شود، می‌تواند به یک بیلبوردی دائم برای تبلیغ برند و لوگوی شرکت تبدیل شود. با این تعریف می‌توان بین تقویم تبلیغاتی و استراتژی بازاریابی[مطالعه بیشتر] ارتباطی پیدا کرد. استراتژی بازاریابی با این ابزارها یکی از مهم‌ترین دانش‌های بازاریابی است. چنانچه قصد خرید هدایای تبلیغاتی را دارید بهتر است ابتدا این مقاله را مطالعه کرده و در نهایت اقدام به خرید کنید. با استفاده از این ابزارها می‌توانید به فضای تبلیغاتی ارزشمند دسترسی داشته باشید.

مراحل طراحی و اجرای یک استراتژی بازاریابی سالانه با استفاده از تقویم

به عنوان یک صاحب کسب و کار ابتدا باید هدف اصلی از سفارش هدایای تبلیغاتی را مشخص کنید. هرچند باید بدانید که رفتار مشتریان در بازه زمانی مختلف متفاوت هست؛ بنابراین بهتر است هدایایی را انتخاب کنید که در تمام طول سال کاربرد دارند. تقویم‌های تبلیغاتی نمونه‌ای از این هدایا هستند. این هدایا به شما کمک می‌کنند تا بتوانید مشتریان را برای مدت طولانی نگه‌دارید. شما نیاز دارید که یک استراتژی قوی بازاریابی انتخاب کنید. با این کار می‌توانید در کمپین‌های تبلیغاتی سالانه شرکت کنید. برای اینکه یک استراتژی بازاریابی سالانه موفق داشته باشید، در گام بعدی باید مخاطبین هدف را مشخص کرده و سپس اقدام به انتخاب طرح و نوع هدیه تبلیغاتی کنید. در وهله بعدی باید استراتژی ارائه هدایا را مشخص کنید. شناخت مخاطبان هدف در استراتژی بازیابی اهمیت زیادی دارد.

برای مثال ممکن است اکثر مخاطبانتان جوان باشند. در این صورت باید هدایای تبلیغاتی انتخابی مناسب قشر جوان باشد. یا ممکن است اکثر مخاطبانتان را کارمندان تشکیل دهند. در این صورت می‌توانید در کنار سالنامه تبلیغاتی یک عدد خودکار هدیه دهید. بنابراین برخورداری از دانش انتخاب هدایای تبلیغاتی اهمیت زیادی دارد. مهم‌ترین نکته در اجرای استراتژی بازاریابی سالانه، انتخاب روش ارائه هدایا است. بعد از خرید تقویم رومیزی باید با بهترین روش آن را به مشتری هدیه دهید. می‌توانید هدایا را در قالب پست یا اشانتیون به مشتریانتان ارائه کنید.

نمونه‌های موفق از استفاده از تقویم تبلیغاتی در استراتژی بازاریابی

این استراتژی یک ایده قدیمی و به‌جامانده از بازاریابی سنتی است. مؤسسات و شرکت‌های همکار که مشتریان زیادی دارند از خریداران عمده این هدایا هستند. اگر شما هم مسئول خرید شرکت اداره، رستوران، کافی شاپ، مراکز آموزشی، مراکز درمانی و مراکز زیبایی و غیره هستید بهتر است برای تبلیغات از شرکت‌های بزرگ الگوبرداری کنید. در دنیای امروزی با اینکه بسیاری از هدایا به صورت دیجیتال در قالب کد تخفیف ارائه می‌شوند؛ اما هنوز مردم دوست دارند هدایایی غیر از لینک‌های تخفیف دریافت کنند. مسلماً استفاده از این هدایا با استقبال بیشتری مواجه می‌شود. زیرا این هدایا حس بهتری در مخاطب به وجود می‌آورند؛ به همین دلیل در هر استراتژی تبلیغاتی بهتر است هدایای تبلیغاتی را بگنجانید.

هرگاه این هدایا همراه با روش بازاریابی درست اجرا شود، برای کمپانی و شرکت مزایای زیادی به وجود می‌آورد. از طرف دیگر از آنجایی که قیمت سررسید و تقویم رومیزی اقتصادی است، می‌توان گفت با کم‌ترین هزینه می‌توانید استراتژی بازاریابی سالانه پربازده و مقرون به صرفه‌ای داشته باشید. بنابراین داشتن استراتژی بازاریابی سالانه موجب احیای مجدد برند و لوگو می‌شود. با این استراتژی می‌توانید به مدت یک سال از تبلیغات خود مطمئن شوید. تقویم‌ها ابزارهای بسیار مهم در زندگی روزمره انسان‌ها هستند. نبود این ابزارها خلل بزرگ در زندگی ایجاد می‌کند. به همین دلیل تقویم‌های تبلیغاتی در بازاریابی اهمیت بسیار زیادی پیدا کرده و به عنوان یک استراتژی بازاریابی شناخته شده‌اند. انتخاب هوشمندانه این هدایا سبب می‌شود تا مشتریان به برند شما اعتماد کرده و برای قدردانی از شما بازخورد مثبت به شما بدهند.

 

مقالات مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *