اطلاعات سـررسید و سـالنامه

سررسید تبلیغاتی: راهی برای افزایش فروش و درآمد

سررسید تبلیغاتی: راهی برای افزایش فروش و درآمد

کسب و کارها برای افزایش درآمد و فروش خود از هیچ کاری دریغ نمی‌کنند، از تبلیغات بر روی تابلوها و بیلبوردهای شهری گرفته تا آگهی‌های بازرگانی، مجله‌ها و روزنامه‌ها. اما برخی از تبلیغات کوتاه مدت هستند و علاوه بر داشتن هزینه هنگفت بازده چندان زیادی ندارند. برای مثال امروزه کمتر کسی پیدا می‌شود که روزنامه یا مجله بخواند یا از طریق شعارهای تبلیغاتی موجود بر روی دیوارها ترغیب به خرید شود. با این وجود برخی از استراتژی‌های تبلیغاتی با اینکه سابقه زیادی دارند اما هنوز پربازده هستند. در واقع مشتریان به این نوع استراتژی تبلیغاتی فیدبک بهتری می‌دهند.

منظورمان همان هدایای تبلیغاتی هستند. این شیوه تبلیغاتی بر خلاف استراتژی بازاریابی قدیمی مخاطب را خسته نمی‌کند بلکه شور و اشتیاق را در مخاطب افزایش می‌دهد. با این حال باید بدانید اگر از این هدایا برای افزایش فروش خود استفاده نمی‌کنید فرصت‌های زیادی را از دست می‌دهید. این روش استراتژی نسبت به سایر روش‌ها از بعد بصری بیشتری برخوردار بوده و بلند مدت است. با صرف هزینه نصف سایر روش‌های تبلیغاتی می‌توانید به اندازه یک سال بازدهی داشته باشید.

از طرف دیگر وقتی هدیه تبلیغاتی شرکت را به مشتری خود می‌دهید، تنها آن شخص پیام تبلیغاتی را دریافت نمی‌کند؛ بلکه پیغام تبلیغاتی شما را به همکاران، همسایه‌ها، دوستان، آشنایان، خانواده و بستگان خود انتقال می‌دهد؛ بنابراین گستره فروش شما از یک شخص به طیف وسیعی از اشخاص گسترش پیدا می‌کند. همچنین اگر یک مشتری از روند کاری شما راضی باشد به احتمال زیاد فروشش را افزایش می‌دهد.

نقش تقویم تبلیغاتی در افزایش فروش

فرض کنید مالک یک کسب و کار هستید و خدمات با کیفیتی ارائه می‌دهید اما فروش چندان زیادی ندارید؛ زیرا مشتریانتان هیچ شناختی از شما و محصولاتتان ندارند. حال چگونه می‌خواهید از رقیبان خود پیشی بگیرید؟ اگر در این شرایط فعالیت کنید نه تنها وقت خود را هدر داده‌اید بلکه سرمایه خود را دور ریخته‌اید. در حقیقت تنها راه نجات استفاده از تبلیغات است.

اما چه تبلیغاتی؟ کدام استراتژی بازاریابی بهتر است؟ اینجاست که می‌توان با قاطعیت گفت؛ بازاریابی با هدایای تبلیغاتی نه تنها سبب شناخت و گسترش برند می‌شود؛ بلکه فروشتان را چند برابر می‌کند. بسیاری از شرکت‌ها برای تبلیغات هزینه‌های زیادی صرف می‌کنند، در حالی که این هزینه نه توجیه اقتصادی دارد نه فیدبک مناسب. هرچند صرف هزینه برای انجام تبلیغات و بازاریابی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار هست؛ اما بهتر است هزینه را در راه درست خرج کنید.

برای اینکه بتوانید در حیطه بازاریابی موفق باشید باید با روش‌های تبلیغات آشنایی داشته باشید. ابزارها و کالاهای تبلیغاتی نقش بسیار مؤثری در بازیابی و فروش دارند. به طور کلی اصلی‌ترین ابزارهای تبلیغاتی شامل؛ تقویم تبلیغاتی, سررسید ارزان یا سالنامه، ماگ، خودکار، جا سوئیچی و… هستند.

در چند سال اخیر تحول زیادی در این کالاها ایجاد شده است. هر چند که میزان ماندگاری ابزارهای تبلیغاتی با توجه به نوع آن متفاوت است. با این حال میزان ماندگاری این ابزارها نسبت به سایر استراتژی‌های بازاریابی بالاتر است؛ به همین دلیل شانس کسب و کارتان را برای فروش بالاتر می‌برد.

استراتژی‌های تبلیغاتی برای تقویم‌ها

هیچ‌کس نمی‌تواند به هدایای تبلیغاتی خلاقانه نه بگوید. این هدایا هیچ وقت تکراری نمی‌شوند. در واقع استفاده از این شیوه تبلیغاتی به یکی از روش‌های تأثیرگذار و غیر قابل چشم پوشی در حوزه بازاریابی مشاغل تبدیل شده است. استراتژی‌های تبلیغاتی زیادی برای هدایای تبلیغاتی نظیر تقویم‌های رومیزی و دیواری وجود دارد. ارگان‌ها، کسب‌وکارها، شرکت‌ها و سازمان‌ها با بهره‌مندی از این استراتژی‌ها می‌توانند بازاریابی فروش، شهرت و برند خود را به چالش بکشانند.

مشاغل می‌توانند این استراتژی‌ها را در کنار سایر روش‌های تبلیغاتی یا حتی به تنهایی اجرا کنند. در صورتی که ممکن است این روش‌ها بازدهی مورد انتظار کارفرما را نداشته باشند؛ اما چیزی که سبب متمایز شدن این روش بازاریابی نسبت به سایر استراتژی‌ها شده، این است که این روش علاوه بر برخورداری از توجیه اقتصادی، با ایجاد حس مثبتی در مخاطب محبوبیت برند را افزایش می‌دهد. در ادامه به نکاتی در مورد استراتژی‌های تبلیغاتی برای تقویم‌های رومیزی می‌پردازیم.

 1. داشتن هدف مشخص:
  با مشخص کردن یک هدف معین می‌توانید تقویم تبلیغاتی را شخصی سازی کنید. برای مثال ممکن است هدف شما از ارائه هدیه به مشتریان ترغیب آن‌ها به خرید باشد؛ بنابراین بهتر است در تقویم خود بیشتر به تبلیغ محصولات بپردازید.
 2. پیام یا شعار به یاد ماندنی خلق کنید:
  توجه داشته باشید که هدایای تبلیغاتی تنها هدیه نیستند بلکه شبیه یک رسانه پیام و شعار کسب و کارتان را منتشر می‌کنند؛ بنابراین باید پیام مناسبی بر روی محصول درج کنید.
 3. روشی مناسب برای ارائه هدایا انتخاب کنید:
  می‌توانید هدایا را در قالب هدیه، اشانتیون، تبریک سال نو و… به مشتریان ارائه دهید.

مطالعات موردی از افزایش فروش به وسیله سررسیدهای تبلیغاتی

امروزه اکثر کسب و کارها برای اینکه برند خود را گسترش دهند از گیفت‌های تبلیغاتی استفاده می‌کنند؛ بنابراین استفاده از این هدایا تنها مختص شرکت‌های بزرگ نیست. ممکن است یک مؤسسه کوچک یا یک شرکت تازه تأسیس روبه‌رشد برای تبلیغ خود از این هدایا استفاده کند؛ بنابراین از شرکت‌های موفق و بزرگ گرفته تا مؤسسه کوچک تازه تأسیس برای تبلیغات خود از این استراتژی بهره می‌برند.

اینکه اولین بار کدام شرکت برای گسترش برند خود از این استراتژی استفاده کرد را کسی نمی‌داند؛ اما بر هیچ‌کس پوشیده نیست که این ابزارها در دنیای تبلیغات نقش مؤثری دارند. در بسیاری از کمپین‌های تبلیغاتی [اطلاعات بیشتر] برای شرکت‌های بزرگ یا کوچک از این هدایا استفاده می‌کنند. امروزه در فضای شهری تبلیغات برندهای مختلف به چشم می‌خورد. اگر به پل‌ها، بیلبوردها و تابلوهای تبلیغاتی سراسر شهر توجه کرده باشید متوجه نشانه‌های تبلیغاتی می‌شوید.

در دنیای رقابتی امروز شرکت‌ها و مؤسسات سعی دارند برای جذب مشتری از یکدیگر سبقت بگیرند؛ به همین دلیل برای ماندن در گردونه رقابت به هر نوع تبلیغاتی دست می‌زنند.

می‌توانید در موقعیت‌های مختلف از این هدایا استفاده کنید برای مثال می‌توانید برای عذرخواهی از مشتری یا اطلاع رسانی در مورد تغییرات کاری شرکت از این هدایا بهره ببرید. در این مطلب قصد داریم به شما آموزش دهیم که چگونه از تقویم‌ها و سررسیدهای تبلیغاتی برای افزایش فروش و درآمد خود استفاده کنید.

این شیوه تبلیغاتی حس قدردانی و تشکر را به مخاطب القا کرده و کسب‌وکارتان را به شکلی خوشایند به مخاطبان هدف معرفی می‌کند؛ بنابراین مشتریان تمایل بیشتری به خرید از شما خواهند داشت.

نکات مهم در طراحی تقویم تبلیغاتی برای افزایش فروش

اگر طراحی تقویم به درستی انجام گیرد، می‌تواند یک راه عالی برای جذب مشتریان و افزایش فروش باشد. در ادامه به شما کمک می‌کنیم تا یک تقویم تبلیغاتی بی‌نظیر طراحی کنید.

 • انتخاب یک موضوع مناسب:
  تقویم‌ها باید دارای یک موضوع خاص باشند. بهتر است موضوع آنها مخصوص به شرکت و کسب‌وکار شما باشد. برای این کار باید تقویم‌ها را شخصی سازی کنید. برای انتخاب موضوع می‌توانید چند ایده خلاقانه ببینید و طبق آن‌ها ایده سازی کنید. همچنین می‌توانید با همکاران خود مشورت کنید.
 • انتخاب تصویر:
  تصویر انتخابی باید با کسب‌وکارتان مرتبط باشد. برای مثال اگر رستوران دارید و می‌خواهید کسب و کار خود را تبلیغ کنید می‌توانید منوی غذا یا تصاویری از بهترین غذاها را روی تقویم قرار دهید.
 • نمایش لوگو:
  درج آرم و نام تجاری به درک کسب و کارتان به مخاطب کمک می‌کند؛ بنابراین بهتر است لوگوی خود را با کیفیت بالا بر روی تقویم چاپ کنید.
 • نمایش اطلاعات تماس:
  برای اینکه مشتریان بتوانند به راحتی با شما تماس بگیرند بهتر است راه‌های ارتباطی نظیر؛ اطلاعات تماس، آدرس سایت و ایمیل را در لوگو درج کنید.
 • در نظر گرفتن سلیقه مشتری:
  بهتر است طراحی تقویم طبق سلیقه مشتری انجام گیرد. در واقع مصرف کننده نهایی مشتریان هستند؛ بنابراین جامع هدف را مشخص کرده و با بررسی سلایق مشتری اقدام به طراحی تقویم کنید.
 • استفاده از عبارت‌های ترغیب کننده:
  بهتر است از عبارت‌هایی استفاده کنید تا مشتری را ترغیب به خرید کند. برای مثال استفاده از عبارت تخفیف می‌تواند مفید باشد.

 

مقالات مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *