اطلاعات تقـویم رومیزی

تقویم رومیزی تبلیغاتی: ابزاری برای افزایش شناخت برند

تقویم رومیزی تبلیغاتی: ابزاری برای افزایش شناخت برند

تقویم رومیزی تبلیغاتی ابعاد کوچک و جمع و جوری دارد. این محصولات اغلب ۱۲ برگ بوده و هر یک از برگ تقویم یک ماه از سال را در برمی‌گیرد. اغلب تقویم‌ها به صورت دو رو چاپ شده و جنس پلاستیکی، چوبی و کاغذی دارند. این اقلام تبلیغاتی ابزاری برای افزایش شناخت برند هستند. قبل از شروع سال نو تقاضا برای سفارش این اقلام افزایش پیدا می‌کند. تقویم‌های رومیزی دارای قابلیت چاپ لوگو هستند؛ بنابراین استفاده از آنها برای تبلیغات سبب افزایش اعتماد مشتریان به برند می‌شود.

از طرف دیگر به دلیل کاربردی که دارند یک هدیه جذاب به شماره می‌روند. با شخصی‌سازی تقویم رومیزی می‌توانید آیتم‌های دیگری نظیر دفتر یادداشت به تقویم اضافه کنید. از طرف دیگر از آنجایی که به مدت یک سال استفاده می‌شود، به عنوان هدیه پایدار شناخته شده است. استفاده از تقویم رومیزی شاید کمی قدیمی و ساده به نظر برسد؛ اما تا یک سال ماندگاری و بازدهی دارد. تا آخر این مقاله از سایت ایران امروز با ما همراه باشید تا در مورد ابزاری بی‌نظیر برای افزایش شهرت برند و کسب‌وکار بحث کنیم.

بررسی اهمیت تبلیغات و شناخت برند

به نظر شما تبلیغات و شناخت برند چه اهمیتی دارد؟ چرا مدیران و صاحبان مشاغل هزینه‌های هنگفتی صرف تبلیغات می‌کنند؟ در جواب این سؤال باید بگوییم؛ تبلیغات و شناخت برند یکی از مهم‌ترین تدابیر بازاریابی[مطالعه بیشتر] برای حفظ و بقای یک کسب و کار است. در مورد اهمیت تبلیغات می‌توان گفت که این تدابیر بازاریابی از عوامل اصلی موفقیت کسب و کارها هستند. به همین دلیل می‌توانید با سرمایه‌گذاری بر روی این تدابیر بازاریابی مسیر موفقیت را برای شرکتتان هموار کنید.

تبلیغات نوعی پل ارتباطی بین یک سازمان یا نهاد تجاری و فروش و موفقیت است. در واقع هدف از تبلیغات شناخت برند و جلب توجه مخاطبان هدف است. تبلیغات فقط محدود به یک حوزه یا کسب‌وکار نمی‌شود؛ بلکه طیف گسترده‌ای را در بر می‌گیرد. هدف از تبلیغات تنها فروش یک محصول نیست؛ بلکه اهداف دیگری را نیز دنبال می‌کند. برای مثال شاید هدف یک شرکت از تبلیغات تنها معرفی محصول نباشد؛ بلکه معرفی دستاوردها و برند شرکت را هدف قرار دهد.

به همین دلیل شرکت‌ها از انواع رسانه‌های تبلیغاتی نظیر بیلبوردها، وبلاگ‌ها، رسانه‌های اجتماعی، تلویزیون، رادیو روزنامه و غیره برای تبلیغات خود استفاده می‌کنند. در حقیقت اهمیت تبلیغات باعث شده که شرکت‌ها هر ساله هزینه‌های بالایی صرف این موضوع کنند. در دنیای امروزی که کسب و کارها به نوعی با یکدیگر در رقابت هستند تبلیغات می‌توانند در بازار جستجوگر اهداف بالایی باشد.

معرفی تقویم رومیزی تبلیغاتی

همه ما نام تقویم رومیزی تبلیغاتی را شنیده‌ایم یا حداقل هر ساله آن را از شرکت‌های مختلف دریافت کرده‌ایم. شاید بتوان گفت تقویم رومیزی یکی از مهم‌ترین و در عین حال پرفروش‌ترین هدایای تبلیغاتی شرکت‌ها است. در روزهای پایانی سال اکثر شرکت‌ها و کسب و کارها برای تبلیغات خدمات و محصولات برند و نام تجاری خود در سال آینده به فکر سفارش تقویم رومیزی می‌افتند. این هدایای تبلیغاتی مخاطبان خاص خود را دارند. قابلیت ملاحظه تاریخ در هر زمان و مکان، جنبه تبلیغاتی این محصول را افزایش داده است.

تقویم‌های رومیزی دارای انواع مختلفی هستند و به طور خاص به دو دسته عمومی و اختصاصی تبدیل می‌شوند. تقویم‌های اختصاصی به صورت سفارشی شده و طبق نظر مشتری طراحی و صحافی می‌شوند. شاید مهم‌ترین تفاوت این تقویم‌ها با تقویم‌های رومیزی عمومی، خلاقیت باشد. در تقویم‌های سفارشی و اختصاصی خلاقیت بیشتر به چشم می‌خورد. به جرئت می‌توان گفت هر فردی که با تاریخ سروکار دارد به یکی از این تقویم‌ها نیاز پیدا می‌کند؛ بنابراین اگر مشتریانتان جزو این افراد هستند، با ارائه تقویم رومیزی که برند و لوگوی شرکتتان روی آن درج شده است، می‌توانید کسب‌وکارتان را تبلیغ کنید. تقویم‌های رومیزی در مجموعه ایران امروز در طرح، شکل، اندازه و ابعاد متفاوت صحافی و طراحی می‌شوند.

مزایای استفاده از تقویم رومیزی تبلیغاتی

شاید جالب باشد که بدانید همان تقویم رومیزی گوشه میز تحریرتان می‌تواند کسب و کار شما را تبلیغ کند. این هدایای تبلیغاتی مزایای زیادی دارند. در حقیقت با چاپ این تقویم‌ها ضمن تبلیغات کسب و کارتان می‌توانید مشتریانتان را از خود راضی نگه دارید. تقویم رومیزی برخلاف سایر هدایای تبلیغاتی در تمام طول سال استفاده می‌شود. این تقویم‌ها هر ۳۶۵ روز سال در مقابل چشمان مشتریانتان قرار دارند. این همان هدف استراتژی‌های تبلیغاتی است.

مزیت دیگر این محصولات امکان ارسال آنها به مخاطبان در سراسر کشور است. می‌توانید آنها را در قالب یک نامه و با هزینه پست پایین ارسال کنید. در حالی که برای ارسال سایر هدایای تبلیغاتی باید هزینه بیشتری در نظر بگیرید. از طرف دیگر تقویم‌های رومیزی برای همه افراد در سنین مختلف مناسب هستند. در واقع  می‌توانید این محصولات را فارغ از جنسیت، سن و سال، شغل و طبقه اجتماعی و… به مشتریانتان هدیه دهید.

از طرف دیگر همه ما با شروع سال نو و تاریخ جدید باید تقویم جدیدی تهیه کنیم، بنابراین چنین هدیه‌ای می‌تواند از سایر اقلام تبلیغاتی مفیدتر باشد. مزیت دیگر این اقلام، قیمت مقرون به صرفه و ارزان است. با کمترین هزینه می‌توانید لبخند رضایت را بر روی لبان مشتریانتان بنشانید.

مطالعات موردی و نمونه‌های موفق

تعداد شرکت‌ها، اداره‌ها، مجموعه‌ها و سازمان‌هایی که از تقویم رومیزی برای تبلیغات برند خود استفاده می‌کنند روزبه‌روز دارد بیشتر می‌شود. در واقع این هدایای تبلیغاتی برای شرکت‌هایی که طرف قرارداد سازمان‌ها هستند بسیار مهم تلقی می‌شود. مشاغلی که در ادامه معرفی می‌کنیم هرساله با خرید سررسید و تقویم رومیزی تبلیغات سال جدید خود را آغاز می‌کنند. این شرکت‌ها در این زمینه موفق بوده و تنها با خرید هدایای تبلیغاتی تا یک سال کسب‌وکار خود را تبلیغ می‌کنند. این کسب‌وکارها شامل موارد زیر هستند؛

  • کسب و کارهای بازرگانی و تجاری
  • ادارات
  • طراحان دکوراسیون
  • سازمان‌ها
  • رستوران و کافه‌ها
  • شرکت‌های برگزار کننده مراسم

این مشاغل باید تبلیغات لوکس و اختصاصی انجام دهند تا بتوانند به مشتریان خود این حس را انتقال دهند که کسب‌وکار آنها بهترین است.

نحوه انتخاب و طراحی تقویم

طراحی تقویم تبلیغاتی اهمیت بسیار زیادی برای شرکت‌ها دارد. در این مقاله قصد داریم به چند نکته مهم در مورد نحوه انتخاب و طراحی تقویم اشاره کنیم. ممکن است تقویم‌های زیادی دیده باشید، از برخی آنها خوشتان آمده و برخی دیگر مورد پسندتان واقع نشده است. در بازار انواع تقویم از ساده گرفته تا سفارشی وجود دارند. اما بهتر است تقویمی طراحی کنید که مختص خودتان باشد و همه عاشق آن شوند. برای این کار پیروی از موارد زیر ضروری است.

۱. در وهله اول یک موضوع جذاب انتخاب کنید.

برای این کار باید مواردی را جستجو کنید که برای کاربرانتان جذاب باشد. اما در عین حال باید به مخاطب بفهمانید که شرکت شما این تقویم را ساخته است. این کار به معنی استفاده از رنگ و تصاویری است که تداعی کننده شرکت شما هستند.

۲. در یک صفحه تعدادی ماه بگنجانید

می‌توانید در هر صفحه از تقویم یک، دو، شش تا دوازده ماه را بگنجانید؛ اما توجه کنید که به خوانایی تقویم آسیبی وارد نشود.

۳.تعداد صفحات تقویم را انتخاب کنید

برای این کار می‌توانید چاپ تک طرفه یا چاپ دو طرفه را انتخاب کنید.

۴.پیام خود را تعریف کنید

بهتر است موضوع انتخابی با نام تجاری‌تان هماهنگ باشد.

۵. شرکتتان را تبلیغ کنید

توجه داشته باشید که صاحبان کسب‌وکار و مشاغل برای قرارهای کاری خود از تقویم استفاده می‌کنند، بنابراین این فرصت برای شما مهیا است و بتوانید رویدادها، رزومه، محصولات و خدمات شرکتتان را تبلیغ کنید.

۶.انتخاب یک روش چاپ

در آخر می‌توانید انواع استراتژی چاپ را برای تقویم خود انتخاب کنید.

 

مقالات مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *