اطلاعات تقـویم رومیزی, اطلاعات سـررسید و سـالنامه

چاپ سررسید و تقویم رومیزی یک راهکار عالی برای بندسازی

چاپ سررسید و سالنامه ایران امروز
اطلاعات سـررسید و سـالنامه / چاپ سررسید و تقویم رومیزی یک راهکار عالی برای بندسازی

 

چاپ سررسید و تقویم رومیزی از جمله خدماتی است که در حوزه چاپ و بسته‌بندی بسیار محبوب است. می‌توان از یک سررسید به عنوان یک هدیه و یا یک محصول تبلیغاتی بسیار عالی استفاده کرد. حوزه گسترده استفاده از این محصولات باعث شده است تا افراد و سازمان‌های بسیار در صدد سفارش این محصول باشند. به شکل کلی می‌توان بیان کرد که این نوع از محصولات بسیار پرکاربرد بوده و دارای تنوع بسیار زیادی هستند. در ایران امروز می‌توانید تنوع را به خوبی حس کرده و طرح‌های دلخواه را انتخاب کنید.

با توجه به تنوع موجود می‌توان با هر میزان بودجه‌ای این محصولات تبلیغاتی و یا هدایای ویژه‌ای را سفارش داد. در حوزه تبلیغات می‌توان از متریال‌های مختلفی بهره برد. چاپ سررسید و تقویم رومیزی از جمله اقداماتی است که بسیاری از سازمان‌ها در ابتدای هر سال شمسی برای شرکت خود این یک محصول منحصر به فرد را سفارش می‌دهند. داشتن یک تقویم و یا سررسید مخصوص شرکت خود می‌تواند نشان از کیفیت بالای کاری شرکت و اهمیت دادن به تبلیغات باشد. می‌توانید در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا با انواع سررسید و تقویم رومیزی بیشتر آشنا شوید.

چاپ سررسید و سالنامه ایران امروز

چاپ سررسید و تقویم رومیزی

در یک تعریف کلی می‌توان تقویم رومیزی را یک محصول بسیار کاربردی عنوان کرد که برای اطلاع از تاریخ و مناسبات بر روی میز قرار می‌گیرد. یکی از مهم‌ترین مواردی که باید در چاپ تقویم رومیزی به آن توجه کرد، ظاهر تقویم است. به دلیل اینکه تقویم‌های رومیزی در معرض دید مستقیم افراد قرار دارند، باید از ظاهر شکیل و زیبایی برخوردار باشند. یکی از موارد بسیار مهم در مورد تقویم‌های رومیزی، تبلیغات است. به دلایل زیادی می‌توان از این محصولات جهت تبلیغات گسترده استفاده کرد.

یکی از ویژگی‌های قابل توجه که به آن اشاره شد در دید بودن است. این ویژگی بارز می‌تواند در تبلیغ محصولات متنوع بسیار تأثیر گذار باشد. در مورد سررسیدها می‌توان این‌گونه بیان کرد که این محصولات را به نام‌های دیگری نیز می‌شناسند. سررسیدها را می‌توان در موارد مختلفی به کار گرفت. چاپ یک سررسید با توجه به درخواست مجموعه می‌تواند سلیقه یک شرکت را به مشتریان خود انتقال دهد. در هر سررسید می‌توان قسمتی را برای تبلیغات مد نظر کاربر در نظر گرفت. در ادامه مطالب انواع چاپ سررسید و تقویم رومیزی را برای شما شرح خواهیم داد.

انواع تقویم رومیزی

در چاپ سررسید و تقویم رومیزی ابعاد بسیار مهم هستند. تقویم‌های رومیزی به دلیل اینکه باید به خوبی بر روی میزهای مختلف قرار گرفته و جای زیادی را اشغال نکنند، معمولاً در سایز A5 چاپ و تولید می‌شوند. می‌توان این تقویم‌ها را به صورت تک برگی و یا 12 برگی مربوط به هر ماه تولید کرد. در این نوع از تقویم‌ها می‌توان قسمتی از برگه تقویم را برای چاپ طرح‌های مد نظر قرار داد. در این نوع از تقویم‌ها می‌توان تبلیغ‌های بسیار تأثیر گذاری را بر روی برگه‌های موجود این محصولات انجام داد. علاوه بر تبلیغات می‌توانید به عنوان یک هدیه خاص با طرح دلخواه نیز از این محصولات استفاده کنید.

انواع سررسید و سالنامه

انواع سررسید و سالنامه ایران امروز

چاپ سررسید و تقویم رومیزی از جمله مواردی هستند که باید در انتخاب آن دقت بالایی را به خرج داد. در چاپ سررسید و سالنامه می‌توان انعطاف بالایی را به خرج داد. با توجه به اینکه این نوع از محصولات می‌توانند در کاربردهای مختلف مورد استفاده قرار گیرند، تنوع در آن‌ها بسیار بالا است. با توجه به حجم سالنامه‌ها می‌توان شخصی‌سازی‌های بسیاری را انجام داد. این شخصی‌سازی‌ها می‌تواند در ارائه تبلیغات بسیار تأثیرگذار باشد. شما می‌توانید با توجه به سلیقه خود طرح‌های بسیار زیادی را برای چاپ ارائه کنید. این طرح‌ها می‌تواند جنبه زیبایی و یا تبلیغاتی داشته باشد. سررسیدها طبق معیارهای مختلفی دسته‌بندی می‌شوند. در ادامه به معرفی هر یک از این دسته‎بندی‌ها به صورت موردی خواهیم پرداخت.

سایز سررسید

سررسید و سالنامه را می‌توان در ابعاد مختلفی سفارش داد. متداول‌ترین ابعادی که برای سررسیدها در نظر می‌گیرند به صورت زیر هستند.

 • وزیری در سایز 170 در 240 میلی‌متر
 • رقعی در سایز 210 در 150 میلی‌متر
 • رحلی در دو سایز 240 در 340 و 210 در 297 میلی‌متر
 • جیبی در سایز 100 در 150 و 105 در 148 میلی‌متر
 • خشتی در سایز 210 در 210 و 160 در 160 و 170 در 170 میلی‌متر
 • پالتویی در سایز 120 در 170 و 130 در 220 میلی‌متر

می‌توان گفت که این ابعاد و سایزبندی را جزو محبوب‌ترین سایزهای سالنامه‌ها می‌شناسند. در هر کدام از نام‌های به کار گرفته شده برای ابعاد، می‌توان ویژگی‌های مختلفی را بیان کرد. این ویژگی‌ها می‌توانند سلایق مختلف افراد را پوشش دهند.

انواع سالنامه از نظر جنس ساخت

جنس‌های مختلف انتخابی برای سالنامه می‌توانند نشان‌دهنده سلیقه و تا حدودی روحیات افراد باشند. شما می‌توانید با توجه به سلیقه خود و با توجه به کاربری مد نظر خود از سررسیدهای موجود جنس‌های مختلفی را انتخاب کنید. جلد سررسیدها را به صورت عمده با 5 متریال منحصر به فرد می‌سازند. این متریال‌ها را می‌توان به صورت‌های زیر عنوان کرد.

 • سررسید با جنس رویه سلفون
 • سررسید با جنس رویه چرم
 • سررسید با جنس رویه ترمو
 • سررسید با جنس رویه ارگانیزه
 • سررسید با جنس رویه گالینگور

هریک از این متریال‌ها می‌توانند در ابعاد مختلفی تولید شوند. سالنامه را می‌توان به عنوان یک هدیه خاص نیز به افراد متعدد داد. با توجه به اینکه جنس‌های دیگری در بازار موجود هستند، می‌توانید با مطالعه بیشتر در مورد هر یک از این متریال‌ها به ویژگی‌های خاص آن‌ها پی برید.

قیمت چاپ سررسید و تقویم رومیزی

در چاپ سررسید و تقویم رومیزی یکی از شاخصه‌های انتخاب را می‌توان قیمت عنوان کرد. برای هر یک از متریال‌های نام برده می‌توان قیمت‌های مختلفی را ارائه داد. قیمت چاپ سررسید و تقویم رومیزی می‌تواند به طرح مد نظر شما نیز وابسته باشد. اینکه شما چه طرحی را درخواست کرده و نیازمند چه تعداد از این نوع طرح می‌باشید در قیمت بسیار مؤثر است. سایزبندی در چاپ تقویم سررسید و تقویم رومیزی یک نکته بسیار مهم است. این نکته می‌تواند تفاوت قیمت بسیار زیادی را برای شما به دنبال داشته باشد. می‌توان توصیه کرد که ابتدا طرح و متریال مد نظر خود را انتخاب کرده و قیمت‌های مختلف را در سایزهای متفاوت با یکدیگر مقایسه کنید، زیرا سایز به صورت چشم‌گیری در انتخاب شما تأثیرگذار نمی‌باشد.

ویژگی‌های یک چاپ خانه با کیفیت

انتخاب یک چاپخانه را می‌توان یکی از مهم‌ترین اقدامات قبل از چاپ سررسید و تقویم رومیزی عنوان کرد. شما برای چاپ محصول مد نظر خود باید به یک چاپخانه باکیفیت مراجعه کنید. داشتن نمونه کارهای زیاد می‌تواند نشان از توانمندی چاپخانه باشد. در چاپخانه ایران امروز می‌توانید با توجه به نیاز خود انتخاب‌های گسترده‌ای را داشته باشید. یکی از ویژگی‌های بارز این چاپخانه تحویل به موقع سفارشات است. با توجه به نیاز شما، چاپخانه مد نظر باید بتواند متریال‌های درخواستی شما را تهیه و به بهترین شکل ممکن از آن بهره داری کند. در انتخاب چاپخانه کیفیت را فدای قیمت نکرده و یک محصول بسیار خاص را برای خود انتخاب کنید.

اشاره شد که چاپ سررسید و تقویم رومیزی می‌تواند به صورت عمومی یا خصوصی انجام شود. زمانی که طراحی به صورت عمومی باشد، در هزینه و زمان شما صرفه‌جویی می‌شود. در نظر داشته باشید که این نوع چاپ و طراحی را می‌توانید برای زمانی انتخاب کنید که زمان کمی برای تهیه این ابزار تبلیغاتی دارید. البته در نظر داشته باشید عمومی بودن به این معنی نیست که کیفیت کار شما پایین باشد، بلکه از نظر طراحی و انتخاب متریال جلد و برگه‌های سررسید و تقویم نکات مورد نظر را رعایت کنید. استفاده از متریال با کیفیت به خصوص در جلد سررسیدها عمر این ابزار تبلیغاتی را طولانی می‌کند.

مطالب مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *