اطلاعات سـررسید و سـالنامه

راهنمای انتخاب بهترین سررسید تبلیغاتی 1402

اطلاعات سـررسید و سـالنامه / راهنمای انتخاب بهترین سررسید تبلیغاتی 1402

 

آیا می‌دانید که سررسید تبلیغاتی، جزء بهترین هدایای کارفرمایان و صاحبان مشاغل و کسب و کارها، در ابتدای هر سال است. بسیاری از صاحبان مشاغل و کسب و کار با نزدیک شدن به آغاز سال نو به دنبال تهیه سررسید تبلیغاتی 1402 هستند. اگر می‌خواهید بدانید سررسید تبلیغاتی چیست و یا به دنبال مناسب‌ترین قیمت سررسید 1402 هستید، تا انتهای مطلب همراه با  گروه چاپ  و تبلیغات ایران امروز باشید.

یکی از راه‌های موثر دیده شدن و ماندگاری در دنیای تجارت، تبلیغات است. شیوه‌های مختلفی برای انجام تبلیغات وجود دارد. انتخاب شیوه مناسب تبلیغ برای هر کسب و کاری اهمیت بسیار زیادی دارد. بارها اتفاق افتاده که شرکت‌ها، بدون مطالعه و بررسی کافی،  هزینه‌های بسیار زیادی صرف انجام تبلیغات و معرفی خود می‌کنند. اما انتخاب نادرست شیوه تبلیغ، موجب هدر رفتن سرمایه آنها شده و در نهایت به نتیجه دلخواه نرسیدند.

یکی از بهترین و مرسوم‌ترین شیوه‌های تبلیغ، استفاده از سررسید تبلیغاتی است که بسیاری مجموعه‌ها و شرکت‌ها از آن استفاده می‌کنند. هدف از این نوع تبلیغ، معرفی یک برند یا خدمات و محصولات آن در قالب یک سررسید است. در ادامه مطلب با این نوع سررسید، مزایای آن و نکاتی در خصوص خرید سررسید تبلیغاتی بیشتر آشنا می‌شوید.

سررسید تبلیغاتی چیست؟

در پاسخ به این سوال که سررسید تبلیغاتی چیست می‌توان این تعریف را به کار برد. نوعی از سررسید که علاوه بر داشتن مشخصات و کاربردهای معمول، حاوی اطلاعات و محتوای تبلیغاتی و سفارشی یک برند است. این نوع از سررسیدها معمولاً به عنوان هدایای تبلیغاتی مورد استفاده قرار می‌گیرند. به طور کلی تفاوت یک نمونه سررسید تبلیغاتی با یک سررسید عادی در یک چیز است. اینکه در نوع تبلیغاتی، همه خصوصیات یک سررسید ساده وجود دارد فقط از فضای موجود در سررسید برای تبلیغ یک مجموعه استفاده شده است.

نکات کلیدی  طراحی و چاپ سررسید تبلیغاتی

بعد از اشاره به این که سررسید تبلیغاتی چیست به سراغ موضوع مهمی می‌رویم. می‌خواهیم این موضوع را بررسی کنیم که  برای اثر گذاری بیشتر و بهتر یک سررسید تبلیغاتی 1402 می‌بایست به چه نکاتی توجه کرد. وقتی صحبت از تبلیغات می‌شود موضوع حرفه ای و تخصصی می‌شود و نیاز به دقت فراوانی دارد. دلیل این دقت نظر این است که قرار است پول و سرمایه خود را برای این کار هزینه کنید و از این کار هدفی دارید. پس لازم است که قواعد درست مربوط به این نوع از تبلیغات را بدانید. برخی از این موارد عبارتند از:

 • طراحی زیبا و چشم نواز
 • تناسب سررسید تبلیغاتی با کسب و کار و گروه هدف شما
 • اهمیت پیام تبلیغاتی شما
 • تناسب سررسید تبلیغاتی  با کسب و کار و گروه هدف شما

بخشی از این نکات مربوط به جنبه‌های ظاهری یک سررسید است. بخش دیگر مربوط به محتوای مورد استفاده درون سررسید می‌باشد که هر کدام در جای خود دارای اهمیت می‌باشد. در ادامه به توضیح این موارد می‌پردازیم.

طراحی زیبا و چشم نواز:

توجه به طراحی زیبا و حرفه ای سررسید تبلیغاتی 1402 اهمیت بسیار زیادی دارد. یک سررسید تبلیغاتی در واقع به نوعی معرف شما است. پس لازم است تا نهایت دقت و سلیقه را به خرج دهید تا این هدیه تبلیغاتی اثر بخشی زیادی بر مخاطب شما داشته باشد. یعنی جلد و صفحات داخلی به گونه ای طراحی و انتخاب شود که برای مخاطب خوشایند باشد.

البته لازم به توضیح است که منظور از طراحی زیبا و جذاب، الزاماً صرف هزینه زیاد برای چاپ سررسید تبلیغاتی نیست. شما می‌توانید با لحاظ کردن نکاتی که در ادامه این مطلب مورد اشاره قرار می‌گیرد یک انتخاب عالی و مقرون به صرفه داشته باشید.

علاوه بر نکات مطرح شده در خصوص اهمیت طراحی و چاپ سررسید تبلیغاتی، باید به محتوای این نوع از سررسید هم توجه داشته باشید. شما این فرصت را دارید که برای مدت نزدیک به یک سال در معرض دید مخاطبین  و مشتری‌های خود باشید. به همین دلیل لازم است تا پیام‌های تبلیغاتی شما به صورتی باشد که برای مخاطب جذابیت داشته باشد.

بخشی از این جذابیت شامل استفاده از فونت‌های زیبا و مناسب می‌شود. تصاویر زیبا، با کیفیت و متنوع هم در جذب مخاطب اثر زیادی دارد. از سوی دیگر، استفاده از رنگ‌های جذاب و متناسب هم اهمیت زیادی دارد. مورد دیگر استفاده به جا و درست از لوگوی اختصاصی شرکت و برندتان است. محل قرارگیری لوگو در صفحه باید طوری باشد که در ذهن مخاطب شما ماندگار باشد و به خوبی دیده شود.

از این موارد که بگذریم باید بدانید که خرید و چاپ سررسید تبلیغاتی یک راز  مهم دارد که حتماً باید مورد توجه قرار دهید. اگر این مورد را رعایت کنید قطعاً تجربه‌ای خوب و به یاد ماندنی در این زمینه خواهید داشت. برای خرید سررسید تبلیغاتی مناسب فقط لازم است که به قول معروف در زمان مناسب، در مکان مناسب باشید.

یعنی مهم‌ترین کار شما این است که از خدمات شرکت‌های معتبر در زمینه چاپ استفاده کرده و در زمان مناسب سررسید تبلیغاتی مورد نظرتان را سفارش دهید و تمام. در این صورت است که بدون صرف هزینه زیاد می‌توانید با استفاده از یک نمونه سررسید تبلیغاتی مناسب، تبلیغات اثربخشی را تجربه کنید.

تناسب سررسید تبلیغاتی  با کسب و کار و گروه هدف شما

همان‌طور که می‌دانید سررسید انواع گوناگونی دارد. برای کسب نتایج عالی از این مدل تبلیغ لازم است که سررسید تبلیغاتی حتماً هماهنگ با کسب و کار و همچنین گروه هدف شما طراحی و در عین حال کاربردی باشد. مثلاً اگر شما شرکت آرایشی بهداشتی داشته باشید قطعاً مخاطبین شما بیشتر از گروه بانوان هستند. در نتیجه باید سررسیدی سفارش دهید که حتماً وزن مناسبی داشته باشد.

همچنین در انتخاب نوع جلد هم باید دقت کافی داشته باشید. رعایت این موارد باعث می‌شود که مشتریان شما نسبت به این هدیه تبلیغاتی توجه بیشتری داشته باشند. همچنین با رعایت نکات بالا، تأثیر این شیوه از تبلیغ افزایش پیدا می‌کند. یادتان باشد که این هدیه به نوعی معرف  برند و کسب و کار شما است.

اهمیت پیام تبلیغاتی شما

نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید نوع پیام تبلیغاتی در متن است. به خاطر داشته باشید که  بخش مهمی از اثرگذاری پیام‌های تبلیغاتی در یک سررسید، منوط به استفاده درست از فضای صفحات درونی صفحه سررسید برای انتقال پیام است. اولاً نوع  اطلاعات و پیام‌هایی که در سررسید منتشر می‌کنید باید برای خواننده جذاب باشد. در ثانی نوع فونت، اندازه و خوانایی آن هم اهمیت زیادی دارد.

برای چاپ یک سررسید تبلیغاتی عالی، بهتر است که ابتدا خودتان را جای مخاطب بگذارید. حالا بررسی کنید برای هرچه بهتر بودن تجربه مشتری شما در استفاده از سررسید، حذف یا اضافه کردن چه ویژگی‌هایی تأثیر بیشتری دارد. پس حتماً زمانی که خواستید برای خرید سررسید تبلیغاتی اقدام کنید به این نکات توجه کافی داشته باشید.

مزایای استفاده از سررسید تبلیغاتی

همان‌طور که اشاره کردیم استفاده از سررسیدهای تبلیغاتی به عنوان هدیه، یکی از روش‌های مؤثر و مرسوم  تبلیغات در میان شرکت‌های مختلف بوده است. ویژگی‌ها و مزیت‌های خاص این نوع از سررسید باعث شده تا با وجود این همه پیشرفت در زمینه تبلیغات، استفاده از این نوع سررسید برای تبلیغات هنوز مورد استفاده و اثرگذار باشد. در ادامه به تعدادی از مزیت‌های این  نوع از تبلیغات اشاره می‌کنیم.

 • مقرون به صرفه بودن قیمت:
 • ایجاد احساس خوب در مخاطب و مشتری:
 • ارزش بیشتر با استفاده زیادتر
 • کاربردی بودن سررسید تبلیغاتی
 • در دسترس بودن به مدت طولانی:

مقرون به صرفه بودن قیمت:

برخلاف بسیاری از شیوه‌های رایج تبلیغات که بسیار پر هزینه  و گاهی کم اثر است، قیمت سررسید تبلیغاتی در مقابل اثری که روی مخاطب شما می‌گذارد بسیار ناچیز است. اگر چه این قیمت سررسیدی که برای تبلیغات طراحی می‌شود در مقایسه با قیمت سررسید 1402 بیشتر است ولی در هر حال شما می‌توانید با هزینه بسیار مناسب چندین نمونه سررسید تبلیغاتی را بررسی و مطابق سلیقه خودتان طراحی و در نهایت از آن برای تبلیغات استفاده کنید.

ایجاد احساس خوب در مخاطب و مشتری:

به طور طبیعی همه افراد با هدیه گرفتن خوشحال شده و احساس خوبی در آنها ایجاد می‌شود. این احساس خوب زمانی بیشتر می‌شود که گرفتن این هدیه هم‌زمان با شروع سال نو باشد. اگر این هدیه مانند یک سررسید تبلیغاتی، کاربردی و ماندگار باشد قطعاً لذت خیلی بیشتری دارد. یادتان باشد ایجاد احساس خوب، رمز ورود به قلب مخاطب و مشتری است. در خصوص ماندگاری این نوع از هدایای تبلیغاتی نکته ظریفی وجود دارد.

این که بسیاری از هدایای تبلیغاتی فقط جنبه تزیینی دارند. اما در مورد یک سررسید تبلیغاتی این موضوع متفاوت است. نکته ظریف و هوشمندانه‌ای که در این مدل از تبلیغات وجود دارد کاربردی بودن آن است. یعنی می‌توان به شکل‌های مختلف از آن استفاده کرد. ویژگی دیگر آن است که ارزش این مدل هدیه تبلیغاتی با استفاده شدن بیشتر می‌شود. می‌پرسید چطور؟

ارزش بیشتر با استفاده زیادتر

دقت کنید همان‌طور که اشاره کردیم افراد زیادی از سررسید برای نوشتن و ثبت مطالب و موضوعات مهم در زمینه‌های شخصی و شغلی استفاده می‌کنند. به‌مرور زمان این سررسید تبلیغاتی پر می‌شود از مطالب و موضوعات مهمی که در طول یک سال جمع‌آوری شده است. به این ترتیب  علاوه بر کاربرد تبلیغاتی، وقتی از سررسید برای نوشتن موضوعات و مطالب به کار می‌رود ارزش بیشتری پیدا می‌کند. طبیعتاً یک سررسید ارزشمند در جای مناسبی نگهداری می‌شود تا در موقع لزوم دوباره مورد استفاده و مطالعه قرار بگیرد.

به این ترتیب استفاده از این نوع سررسیدها می‌تواند تأثیرات مثبت زیادی داشته باشد. صرف نظر از قیمت سررسید تبلیغاتی، وقتی به عنوان یک هدیه در اختیار دیگران قرار می‌گیرد  می‌تواند تأثیر روانی مثبتی در افراد نسبت به برند شما ایجاد کند. این احساس خوب می‌تواند باعث نزدیکی بیشتر افراد با کسب و کار، خدمات و یا محصولات شما شود.

کاربردی بودن سررسید تبلیغاتی

یکی دیگر از مزایای استفاده از سررسیدهای تبلیغاتی کاربردی بودن آن است. این روزها افراد، خیلی حال و حوصله توجه به تبلیغات مختلف رسانه‌ای را ندارند. همچنین برخی دیگر از انواع تبلیغات از جمله انواع کاتالوگ و بروشور، با وجود صرف هزینه زیاد، به دلیل کاربردی نبودن خیلی زود فراموش می‌شوند. مزیت استفاده از سررسید برای تبلیغات این است که صرفاً یک وسیله تزیینی نیست و  می‌توان از آن استفاده کرد.

بنابراین به راحتی می‌توانید با استفاده از چاپ سررسید تبلیغاتی که مورد نیاز و استفاده مخاطبین شما است، از این روش به خوبی استفاده کنید. در واقع مخاطبین و مشتریان هر زمان که از این سررسید استفاده می‌کنند تحت تأثیر پیام تبلیغاتی شما قرار دارند.

در دسترس بودن به مدت طولانی:

یکی دیگر از مزیت‌های استفاده از سررسید تبلیغاتی دردسترس‌بودن طولانی مدت آن است. مثلاً وقتی شما سررسید تبلیغاتی 1402 را هدیه می‌دهید، افراد به مدت تقریباً یک سال از آن استفاده می‌کنند. طبیعتاً با هر بار استفاده از این سررسید؛ نام شرکت، لوگو، رنگ سازمانی، محصول یا خدمات کسب و کار شما به طور مداوم و مستمر دیده شده و پیام تبلیغاتی مورد نظرتان تبلیغ و تکرار می‌شود. در واقع شما در طول این مدت در معرض دید مخاطبین خود قرار دارید. از نظر روان شناسی این تکرار، باعث تثبیت برند شما در ذهن مشتریان و مخاطبین خواهد شد. به طور قطع هیچ کدام از ابزار تبلیغی دیگر، این قابلیت را ندارند که تا این اندازه در معرض دید مخاطبین باشند.

شاید مخاطب شما در ابتدا به این موضوع اهمیت ندهد که  هدف شما از ارائه سررسید تبلیغاتی چیست. ولی استفاده دائمی از سررسید تبلیغاتی باعث می‌شود تا کم کم مطالب و تبلیغات مورد نظر شما به صورت تکرار شونده، او را تحت تأثیر قرار دهد.

محاسبه قیمت سررسیدهای تبلیغاتی

در قسمت قبل راجع به موضوع کیفیت و  اهمیت طراحی و تناسب سررسید با گروه هدف صحبت شد. اما موضوع مهم دیگری هنوز باقی مانده و آن هم موضوع قیمت سررسید 1402 است. در این خصوص باید به این نکته اشاره کنیم که قیمت سررسید تبلیغاتی و هزینه تمام شده آن با توجه به عواملی مختلفی تعیین می‌شود. برخی از این موارد عبارت‌اند از:

 • تعداد سفارش
 • سایز و ابعاد سررسید
 • کیفیت مواد به کار رفته از جمله کاغذ، جلد
 • چگونگی طراحی و صحافی سررسید

در مورد انتخاب هر کدام از این موارد شما با گزینه‌های زیادی روبرو هستید. علاوه بر تأثیر این موارد بر قیمت سررسید 1402 توجه به نکات دیگری هم ضروری است. وقتی قرار باشد که سررسید درخواستی شما از نوع تبلیغاتی باشد هزینه‌های دیگری هم از جمله سفارشی سازی سررسید، چاپ لوگو و برند شما بر روی جلد سررسید و صفحات داخلی اهمیت دارد.

قیمت سررسید وزیری

بعضی از مدل‌های سررسید که برای تبلیغات مورد استفاده قرار می‌گیرند نسبت به سایر انواع سررسید علاقه‌مندان بیشتری دارند. سررسید وزیری به عنوان یک نمونه سررسید تبلیغاتی، از همین گروه است. این سررسید  به دلیل ویژگی‌هایش طرف‌داران زیادی دارد. مناسب بودن قیمت سررسید وزیری در کنار داشتن فضای زیاد برای نوشتن، از جمله دلایل جذابیت این نوع از سررسید است. البته لازم به ذکر است که مانند بقیه انواع سررسید، قیمت سررسید وزیری هم تحت تأثیر عوامل گوناگون تغییر می‌کند.

فرض کنید شما می‌خواهید یک سررسید وزیری را به عنوان هدیه تبلیغاتی سفارش دهید. یکی از موارد مهم تأثیر گذار بر کاهش قیمت سررسید وزیری مورد نظر شما، تعداد تیراژ درخواستی است. به عبارت دیگر هر چه تعداد تیراژ سفارش بیشتر باشد، قیمت سررسید تبلیغاتی کاهش پیدا می‌کند. از جمله روش‌های دیگر کاهش قیمت تمام شده سررسید این است که در سایز، نوع کاغذ، تعداد صفحات، طراحی و صحافی، تغییراتی ایجاد کنید تا در نهایت قیمت تمام شده برای شما کاهش یابد.

کدام شرکت برای سفارش سررسید بهتر است؟

دوستان عزیز امیدواریم نکات بیان شده در این مطلب برای شما مفید واقع شده باشد و بتواند در سفارش و خرید بهترین سررسید تبلیغاتی به شما کمک کند. همان‌طور که می‌دانید یکی از موضوعاتی که بیش از هر چیز برای مشتری اهمیت دارد موضوع  قیمت است. بسیاری از افراد قبل از اقدام به سفارش، قیمت‌ها را مقایسه می‌کنند. اما باید به این نکته توجه داشته باشید که الزاماً  بالا بودن قیمت سررسید 1402 در یک شرکت چاپ،  یا پایین بودن قیمت سررسید وزیری در یک شرکت دیگر، به تنهایی تعیین کننده کیفیت آن محصول نیست.

همان‌طور که اشاره کردیم برای خرید سررسید تبلیغاتی مناسب، قبل از هر چیز، حسن سابقه و کیفیت شرکت مورد نظر اهمیت دارد. با دیدن چندین نمونه سررسید تبلیغاتی و مقایسه آنها می‌توانید شناخت بیشتری نسبت به سفارش و خرید سررسید تبلیغاتی داشته باشید.

مجموعه چاپ و تبلیغات ایران امروز این افتخار را دارد که باسابقه‌ای درخشان و تجربه‌ای طولانی در زمینه چاپ انواع مختلف و متنوع  سررسیدهای تبلیغاتی در خدمت شما باشد. همه تلاش مجموعه ما این است که  خدمات با کیفیت و مقرون به صرفه‌ای را به شما عزیزان ارائه نماییم. ما با در اختیار داشتن تجهیزات حرفه‌ای و تیم متخصص می‌توانیم سفارشات مورد نیاز شما را با بهترین کیفیت ارائه کنیم. برای دریافت مشاوره رایگان و آگاهی از خدمات این مجموعه، با همکاران ما در تماس باشید.

جدا از این موضوع یکی دیگر از هدایای تبلیغاتی که مرتبط به سررسید، تقویم رومیزی است. شما می توانید با چاپ تقویم رومیزی به اهداف تبلیغاتی خود دست پیدا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *