سررسید و سالنامه / سالنامه جدید به همراه انواع جلدهای آن

 

سالنامه جدید ایران امروز

اگر نیاز به تهیه سالنامه دارید مدل‌های زیبا و متنوع سالنامه جدید سال 1402 تأمین‌کننده نیازتان خواهد بود. سالنامه‌ها خصوصیات مختلفی دارند و شما با توجه به سلیقه‌تان می‌توانید انواع گوناگون آنها را از بازار سفارش دهید. جلد سالنامه یکی از خصوصیاتی است که باعث ایجاد تنوع در آن می‌شود. مؤسسه ایران امروز که در زمینه چاپ و تبلیغات مشغول به فعالیت است مدل‌های شیک و چشم­نوازی از سالنامه سال 1402 را با انواع جلد به بازار عرضه می‌کند. چنانچه ما را تا پایان این مطلب همراهی کنید با انواع جلد سالنامه آشنا خواهید شد.

سالنامه جدید چه نوع جلدهایی دارد؟

جلد سالنامه از جمله مهم‌ترین ویژگی‌های آن است که مورد توجه خریداران قرار می‌گیرد. جلد سالنامه به انواع زیر تقسیم بندی می‌شود:

در ادامه با انواع جلد سالنامه بیشتر آشنا می­شوید.

انواع سالنامه های ایران امروز

سالنامه جدید با جلد جیر

جیر یکی از انواع جلدهایی است که برای تولید سالنامه به کار می‌رود. این نوع جلد به لحاظ ظاهری شباهت زیادی به جیر طبیعی دارد. به دلیل آن که جلد جیر را می‌توان رنگ کرد تنوع آن زیاد است. اگر می­خواهید جلد سالنامه جدید را با رنگ مورد نظر خود سفارش دهید کافی است انواع سالنامه با جلد جیر را از بازار تهیه کنید.

یکی از عواملی که کیفیت جنس جیر را مشخص می‌کند تراکم پرزهای جیر است. هر اندازه تراکم این پرزها بیشتر باشد نشان‌دهنده آن است که کیفیت جیر بالاتر است. جیرهایی که کیفیت خوبی ندارند حالت یکدستی نداشته و پرزهای آنها در بخش‌های مختلف دارای تراکم متفاوتی است.

در صورتی که بخواهید سالنامه جدید را در تیراژ بالا بخرید این فرصت در اختیارتان قرار دارد که کالیته محصول را از مرکز تولیدکننده سالنامه تقاضا کنید. به این ترتیب می‌توانید جلد سالنامه را با توجه به رنگ سازمانی کسب‌وکارتان انتخاب کرده و سفارش دهید.

سالنامه جدید با جلد چرم مصنوعی

بسیاری از سالنامه‌هایی که در بازار به فروش می‌رسد جلدهایی از جنس چرم مصنوعی دارند. در واقع چرم مصنوعی به دلیل داشتن یکسری خصوصیات ارزشمند بیشتر از سایر انواع جلد سالنامه برای تولید سررسید مورد توجه قرار می‌گیرد. این نوع از چرم‌ها مانند چرم‌های طبیعی هستند اما قیمت آنها در مقایسه با چرم طبیعی به میزان قابل توجهی پایین‌تر است.

قیمت مناسب و متنوع بودن رنگ چرم مصنوعی از جمله ویژگی‌های خوبی است که در آن به چشم می‌خورد. از سوی دیگر شما با سفارش این نوع جلد می‌توانید به سلیقه خود انتخاب کنید که جلد سالنامه‌تان بافت ریزی داشته باشد یا درشت. علاوه بر این سلیقه شما مشخص خواهد کرد که جلد سالنامه از چرم مصنوعی مات تهیه شود یا چرم مصنوعی براق.

تنوع چرم مصنوعی از نظر طرح و رنگ نسبت به سایر جلدهای سالنامه بیشتر است. به همین جهت شما با انتخاب این نوع از جلد سالنامه گزینه­های بیشتری را برای سفارش جلد سالنامه پیشرو خواهید داشت.

سالنامه جدید با جلد چرم طبیعی

چرم طبیعی یکی دیگر از جلدهایی است که در تولید انواع سالنامه مورد استفاده قرار می‌گیرد. استفاده از این نوع جلد به علت سخت بودن عملیات تولید و همچنین بالا بودن هزینه‌ها جهت تولید محصولاتی با تیراژ بالا مورد استقبال قرار نمی‌گیرد. اما چنانچه شما جزو آن دسته از مدیرانی باشید که به طور مثال قصد تهیه یک سالنامه هفته شمار لوکس را دارند می‌توانید چرم طبیعی را به عنوان جلد سررسید خود انتخاب کنید. برای سفارش سالنامه سال جدید شرکت خود می‌توانید جلدی از جنس چرم طبیعی را همراه با پلاک فلزی انتخاب کنید.

لازم به ذکر است جلدهای چرمی نامرغوب بعد از مدتی دچار یکسری تغییراتی شده و ظاهر نامناسبی پیدا می‌کنند. اگر چرم بی‌کیفیت در تولید جلد سررسید استفاده شود با گذشت زمان مشاهده می‌کنید که جلد محصول به صورت پوسته‌پوسته درآمده است. همچنین رنگ جلد سالنامه در بخش‌های مختلف آن عوض می‌شود. از طرف دیگر امکان دارد چرم‌های طبیعی بی‌کیفیت بعد از گذشت یک مدت حالت کشیده و خشک پیدا کرده و حتی دچار ترک‌خوردگی شوند.

با توجه به نکاتی که بیان شد توصیه می­شود هنگام سفارش سالنامه جدید به کیفیت چرم طبیعی استفاده‌شده برای جلد آن دقت ویژه‌ای داشته باشید.

سالنامه جدید با جلد ترمو

تولیدکنندگان سررسید نوع دیگری از جلد سالنامه تحت عنوان ترمو را هم برای تهیه محصولات خود استفاده می‌کنند. ترمو یک نوع چرم مصنوعی به حساب می­آید و فرقش با چرم مصنوعی آن است که اندکی نازک‌تر است. کیفیت ترمو در مقایسه با چرم مصنوعی بالاتر است و با قیمت بیشتری هم در بازار عرضه می‌شود.

اگر بخواهیم تفاوت عمده میان این دو نوع جلد را بیان کنیم باید بدانید ترمو در برابر حرارت از خود واکنش نشان داده و رنگ آن تغییر می‌کند. وجود این خصوصیت در جلدهای ترمو باعث می‌شود بتوان لوگوی مورد نظر را به شکل داغ کوب روی آنها درج کرد.

هنگامی که لوگو یا طرحی با استفاده از این روش روی جلد حک می‌شود رنگ آن بخش از جلد که داغی خورده است تغییر کرده و لوگو یا طرح مورد نظر از جلوه بهتری برخوردار می‌شود. کیفیت جلد ترمو نیز با توجه به همین مسئله تعیین می‌شود. یعنی هر چقدر کیفیت جلد ترموی سالنامه بالاتر باشد رنگ آن پس از داغی خوردن بیشتر عوض خواهد شد. در مقابل اگر از ترموی نامرغوب برای تهیه جلد سررسید استفاده‌شده باشد لوگو یا طرح حک‌شده بر روی آن جلوه کمتری خواهد داشت.

سالنامه جدید با جلد سلفونی

جلد سلفونی نوع دیگری از جلد سررسید است که شاید شما دوست داشته باشید آن را به عنوان جلد هدیه تبلیغاتی خود انتخاب کنید. این نوع از جلد سررسید در اکثر اوقات برای تهیه سالنامه‌های اختصاصی یعنی محصولاتی با تیراژ بیشتر از ۱۰۰۰ عدد مورد استفاده قرار می‌گیرد.

برای تولید جلدهای سلفونی ابتدا طرح اختصاصی شما با بهره‌گیری از چاپ افست روی کاغذ گلاسه چاپ می‌شود. گفتنی است چاپ طرح روی کاغذ به صورت چهاررنگ صورت می‌گیرد. بعد از آن که چاپ طرح انجام شد یک لایه سلفون به کاغذ افزوده می‌شود. افزودن این لایه باعث می‌شود کاغذ مستحکم شده و از آسیب‌های احتمالی از جمله پاره شدن در امان بماند.

استفاده از جلد سلفونی برای تولید سالنامه این مزیت را دارد که شما می‌توانید طرح‌های مورد نظرتان را به صورت چهاررنگ در جلد سررسیدتان داشته باشید. بهره­گیری  از وجود لایه سلفون در این محصول میزان مقاومت آن را بالا می‌برد. به کار بردن مواردی همچون طلاکوب، نقره­کوب و… هم جلوه بهتری را به جلد سالنامه می‌بخشد.

سالنامه جدید با جلد گالینگور

گالینگور هم جزو انواع جلدهایی است که در تولید مدل‌های متنوع سالنامه از آنها استفاده می‌شود. اگر این سؤال برایتان پیش آمده که جلد گالینگور سالنامه چیست باید بدانید گالینگور به لایه‌ای از جنس کاغذ گفته می‌شود که پی‌وی‌سی بر روی آن قرار می‌گیرد. این نوع جلد از چند جهت بسیار متنوع است که عبارت‌اند از:

  • بافت
  • رنگ
  • کیفیت

گالینگور از نظر ضخامت نسبت به محصولاتی همچون ترمو و چرم نازک‌تر است. از آنجایی که گالینگور با انواع مختلف چسب سازگار است می‌توان آن را برای تهیه جلد سالنامه‌ها و برخی اوقات هم جهت تولید پایه تقویم‌های رومیزی به کار برد.

انواع گالینگور موجود در بازار از نظر کیفیت تفاوت زیادی با هم دارند. گالینگورهای خارجی عمدتاً از کیفیت بالاتری نسبت به تولیدات داخلی برخوردارند. چنانچه تمایل دارید سالنامه جدید مورد نیاز خود را با جلد گالینگور سفارش دهید کافی است با مؤسسه ایران امروز در تماس باشید. ایران امروز انواع سالنامه سال جدید را بنا به درخواست شما و به صورت عمده تولید کرده و به بازار ارائه می‌دهد.

مطالب مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *