سررسید و سالنامه / سالنامه به انگلیسی با چه کلماتی شناخته می‌شود؟

 

دنیای تبلیغات، امروزه یکی از مهم‌ترین‌ها در کسب و کارهای مختلف است. در نظر داشته باشید که محصولات بسیاری در این زمینه توانسته‌اند کار تبلیغات را به خوبی انجام دهند. از جمله این محصولات می‌توان به سالنامه‌ها، سررسیدها، ست‌های مدیریتی و … اشاره کرد. سالنامه‌ها اصولاً سه تاریخ شمسی، قمری و میلادی دارند. شاید تابه‌حال به این موضوع فکر کرده باشید که سالنامه به انگلیسی به چه معناست؟ در کشورهای خارجی این محصول به چه صورت طراحی می‌شود؟ سالنامه به چه معناست؟ سالنامه در واقع یک دفتر یا کتاب است که با طراحی‌های مختلفی به چاپ می‌رسد. سالنامه‌ها در واقع می‌توانند با تم‌های مختلفی چاپ شوند که از جمله می‌توان به مسائل اقتصادی، آموزشی، علمی، تبلیغاتی، اجتماعی و … اشاره کرد. سالنامه‌ها را می‌توانید با ابعاد مختلف با توجه به نیاز خود مجموعه و مشتریان خود طراحی و چاپ کنید. سالنامه به انگلیسی به نام Annals شناخته می‌شود که البته با نام Diary نیز در بازار عرضه می‌شوند. البته باید گفت که سالنامه به انگلیسی که بیشتر حالت تقویم دارد، به نام Calander نیز شناخته می‌شود. سالنامه به انگلیسی اصولاً با این نام‌ها شناخته می‌شود. سالنامه یک محصول کاربردی است که علاوه بر تقویم می‌تواند برای یادداشت برداری نیز استفاده شود. در سالنامه می‌توان در مورد موضوعات بسیاری صحبت کرد که این بستگی به نوع کسب و کار و سلیقه شما دارد.

سالنامه به انگلیسی ایران امروز

سالنامه انواع مختلفی دارد

خرید سررسید یا سالنامه‌ها انواع مختلفی دارند که با توجه به متریال به کار رفته در آن‌ها یا طراحی‌هایی که دارند دسته‌بندی می‌شوند. اصولاً انواع سالنامه با توجه به ابعاد خود تقسیم می‌شوند. از طرفی جنسی که برای جلد این محصول استفاده می‌شود، نیز متفاوت است که از جمله می‎توان به جلدهای گالینگور، چرمی، ترمو، گلاسه و … اشاره کرد. در نظر داشته باشید که سالنامه‌ها با توجه به طراحی که دارند نیز می‌توانند متفاوت باشد. طراحی‌های مختلفی که برای سالنامه‌ها استفاده می‌شود، می‌توانند مدرن، کلاسیک، سنتی و فانتزی باشند. مترادف سالنامه به انگلیسی نیز بر روی قسمتی از سالنامه درج می‌شود که با توجه به نوع طراحی آن‌ها متفاوت است. سالنامه‌ها با توجه به سلیقه مدیر تبلیغات یا روابط عمومی مجموعه می‌تواند به صورت شخصی یا عمومی سفارش داده شود. برای شخصی سازی یک سالنامه یا دیگر محصولات تبلیغاتی باید نکاتی را مد نظر داشته باشید که در پاراگراف‌های بعدی در مورد آن توضیحاتی ارائه خواهیم داد. سالنامه‌ها اصولاً دارای مناسبت‌های تاریخی هستند که با توجه به سیاست‌های مختلف یک مجموعه طراحی و چاپ می‌شوند. در نظر داشته باشید علاوه بر نام سالنامه به انگلیسی، تاریخ روزها نیز به سه صورت قمری، میلادی و خورشیدی در آن درج می‌شود.

سالنامه به انگلیسی ایران امروز

چگونه سالنامه را شخصی سازی کنیم؟

یکی از روش‌هایی که می‌توانید یک سالنامه را شخصی سازی کنید، این است که طراحی آن را به سلیقه خودتان انجام دهید. اما در این میان فقط بحث طراحی مطرح نیست و می‌توان از روش‌های دیگری برای این هدف نیز استفاده کرد. برای شخصی سازی می‌توانید نکات زیر را مد نظر داشته باشید و از این موارد استفاده کنید:

  • می‌توانید بر روی جلد سالنامه لوگو مجموعه خود را درج کنید. این مورد را می‌توانید مهم‌ترین مورد برای شخصی سازی یک سالنامه محسوب کرد.
  • یکی دیگر از روش‌های شخصی سازی سالنامه می‌تواند استفاده از لت‌های تبلیغاتی باشد. لت تبلیغاتی به نام برگه‌های تبلیغاتی شناخته می‌شود. در لت‌های تبلیغاتی می‌توانید اطلاعات مفیدی در مورد فعالیت‌های شرکت یا مجموعه و همچنین محصولات آن، درج کنید.
  • بر روی روبان سالنامه می‌توانید لوگو و یا برند مجموعه را درج کنید. این موارد ظرافت‌های کاری هستند که بهتر است به آن‌ها توجه کنید.
  • قسمتی از سالنامه را آستر بدرقه تشکیل می‌دهد که بر روی این قسمت نیز می‌توانید نام برند یا لوگو را حک کنید.
  • در قسمتی که تاریخ به میلادی درج می‌شود، می‌توانید سالنامه به انگلیسی را نیز حک کنید.

ست سررسید و سالنامه ایران امروز

متریال به کار رفته در سالنامه‌ها

در سالنامه چه در قسمت‌های داخلی و چه در قسمت‌های بیرونی آن از متریال مختلفی استفاده می‌شود. این متریال‌ها هر کدام قیمت‌های مختلفی دارند که از جمله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

سلفون: یکی از متریالی که برای جلد سالنامه مورد استفاده قرار می‌گیرد، جلدهای سلفونی است. جلدهای سلفونی می‌توانند با توجه به سلیقه شما در دو صورت مات و براق باشند.

چرم: یکی دیگر از متریال‌هایی که برای جلد سررسید و سالنامه استفاده می‌شود، چرم است. چرم در دو صورت طبیعی و مصنوعی موجود است. البته این دو مورد از نظر قیمت و کیفیت تفاوت‌هایی دارند. چرم‌های طبیعی از نظر قیمتی گران‌تر هستند و می‌توان گفت ممکن است از نظر اقتصادی مقرون به صرفه نباشند.

ترمو: یکی دیگر از موادی که برای جلد سررسید و سالنامه استفاده می‌شود ترمو است. در واقع ترمو نوعی از  چرم مصنوعی است که مرحله حک تصویر یا متن رنگ آن تغییر خواهد کرد.

ارگانایزر: از دیگر مواردی که برای جلد سالنامه استفاده می‌شود. این متریال کیفیت بالایی دارد و قیمت آن نیز نسبتاً بالا است.

این متریال از جمله مواردی هستند که بیشتر از سایر موارد کاربرد دارند و از نظر طراحی و ظاهری می‌توانند به سلیقه شما در جلد سالنامه استفاده شوند.

انواع سالنامه

سالنامه‌ها با توجه به ویژگی‌های خود انواع متفاوتی دارند که از جمله می‌توان به سالنامه‌هایی مانند هنرمندان، تئاتر، تاریخی، ورزشی، مهندسی و … اشاره کرد. سالنامه به انگلیسی نیز می‌تواند شامل انواع مختلفی باشد که با توجه نیاز برخی مشتریان در داخل کشور نیز چاپ می‌شود. در نظر داشته باشید ابعاد سالنامه‌ها نیز می‌تواند متفاوت باشد که با توجه به سفارش مشتری متغیر است. در نظر داشته باشید که سایز سالنامه‌ها بر روی قیمت آن‌ها نیز تأثیر دارد. با توجه به بودجه‌ای که در نظر گرفته‌اید و همچنین اولویت‌های خود، می‌توانید سالنامه را در طراحی‌های متفاوت سفارش دهید. از نظر ابعاد می‌توانید سالنامه‌های وزیری، پالتویی، رقعی، رحلی، وزیری و … اشاره کرد. هر کدام از این ابعاد و سایزها می‌توانند کوچک و بزرگ شوند. برگه‌های به کار رفته در داخل سالنامه با توجه به سلیقه شما می‌تواند کم یا زیاد باشد. البته تعداد صفحات نرمال برای یک سالنامه را در نوعی که شما انتخاب کنید، چاپخانه به شما خواهد گفت. اصولاً سالنامه‌ها را می‎توان از موارد ضروری برای یک فرد در طول سال دانست که یک مجموعه می‌تواند برای پرسنل و مشتریان خود در طراحی‌های متنوع سفارش دهد.

شاید بتوان گفت که مهم‌ترین قسمت یک سالنامه را تقویم آن باید در نظر گرفت. از نظر تقویم زمانی سالنامه تقسیم‌بندی گوناگونی دارد که می‌توان به سالنامه‌های روزشمار، دو روز شمار، هفته شمار و ماه شمار اشاره کرد. البته این دسته‌بندی‌ها نیز مختلف هستند که می‌توان به سالنامه روز شمار پنج شنبه و جمعه با هم و پنج شنبه و جمعه جدا، هفته شمار یا هفته در دو صفحه و همچنین یک ماه در دو صفحه اشاره کرد. سالنامه به انگلیسی و عربی نیز در برخی از این محصولات درج می‌شوند که با توجه به سلیقه مشتری می‌تواند متغیر باشد.

سالنامه‌ها را اگر با تاریخ قمری آغاز شوند به نام سالنامه قمری می‌شناسند و اگر این سالنامه‌ها با تاریخ میلادی آغاز شوند به آن‌ها سالنامه میلادی نیز گفته می‌شود. با توجه به سلیقه خود می‌توانید سالنامه‌ها را با جملاتی از مشاهیر، احادیث بزرگان و … طراحی کنید. سالنامه‌ها می‌توانند مانند بسیاری از محصولات دیگر شخصی سازی شوند.

در کنار سالنامه می توانید با چاپ تقویم رومیزی به عنوان یک استراتژی تبلیغاتی در کسب و کار خود بکار بگیرید. با استفاده این نوع تبلیغات برند خود را تا یک سال جلوی چشم مشتری خود می گذارید و از نظر برند سازی می توانید در ذهن مخاطب خود حک شوید؛ این موضوع می تواند به صورت بلند مدت برای شما سودها کلان را به ارمغان بیاورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *