اطلاعات سـررسید و سـالنامه

چرا از سالنامه برنامه‌ریزی استفاده کنیم؟

سالنامه برنامه ریزی ایران امروز

 

سالنامه برنامه ریزی ایران امروز

امروزه نمی‌توانید کسب و کار یا شغلی را پیدا کنید که بدون برنامه‌ریزی بتواند در مسیر درستی حرکت کند و به اهداف خود برسد. هر مجموعه یا کمپانی را که در نظر بگیرید بدون برنامه‌ریزی دقیق و جامع مسلماً به مشکلاتی برخورد خواهد کرد که بر روی بازدهی و راندمان مجموعه نیز تأثیر می‌گذارد. اما از سالنامه برنامه‌ریزی چه می‌دانید؟ سالنامه بولت ژورنال چیست؟ تا چه میزان این محصول می‌تواند بر روی برنامه ریزی فعالیت‌های مجموعه شما تأثیرگذار باشد؟ باید در نظر داشت که برنامه‌ریزی باید منطقی و با توجه به بسیاری از پارامترها و توانمندی‌های یک مجموعه یا شرکت باشد.

علاوه بر سالنامه‌های برنامه‌ریزی، بولت ژورنال‌ها نیز یکی دیگر از مواردی هستند که هم از نظر فردی و هم از نظر بیزینسی می‌توانند کاربرد داشته باشند. ایران امروز این محصول را با توجه به نیاز مشتریان خود طراحی و چاپ می‌کند. البته باید در نظر داشته باشید که بولت ژورنال یک روش برنامه‌ریزی نیست بلکه یک ابزار برای برنامه‌ریزی است. گفته می‌شود نخستین بار این محصول توسط یک فرد به نام رایدر کرول طراحی شده است زیرا وی دچار اختلال تمرکز بوده است و یک دفتر برنامه‌ریزی درست کرده است که بعدها این دفتر به شکل‌های مختلف طراحی و به بازار معرفی شد. از همین اتفاق، انجمن بولت ژورنال نیز تشکیل شد.

مدیریت زمان در سالنامه برنامه ریزی

در هر موقعیت و شغلی باشید به مدیریت زمان نیاز دارید. سالنامه برنامه‌ریزی، برای اینکه می‌تواند در برنامه‌ریزی امور مختلف به افراد و مجموعه‌ها کمک کند، بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. رایدر کرول زمانی که بولت ژورنال را طراحی کرد این مسئله را عنوان نمود که با یک بولت ژورنال می‌توانید گذشته خودتان را مرور کنید، زمان حال را سر و سامان دهید و برای آینده خود برنامه‌ریزی داشته باشید. عملیاتی کردن این جمله در عملکرد فردی و شغلی افراد و مجموعه‌ها می‌تواند بسیار مؤثر باشد. از سالنامه برنامه‌ریزی را در واقع می‌توانید به عنوان یک ابزار برای مدیریت زمان استفاده کنید.

در یک سالنامه برنامه‌ریزی می‌توانید برنامه‌های آینده را به صورت کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت یادداشت و مشخص کنید. استفاده از سالنامه برنامه‌ریزی به دلیل اینکه به صورت دستی انجام می‌شود، می‌تواند انعطاف‌پذیری بسیاری داشته باشد. کارها و اموراتی را که لیست می‌کنید، می‌توانید با سلیقه و علاقه خود در قسمت‌های مختلف یادداشت کنید که با این کار راندمان کار افزایش پیدا می‌کند. اگر بخواهیم در مورد سالنامه برنامه‌ریزی یک نکته را یادآوری کنیم، باید گفت که این محصول طبق یک اصول مشخص با تقویم روزانه طراحی شده است که شما باب میل خود آن را مدیریت می‌کنید. شاید در یک جمله ساده‌تر بتوان گفت سالنامه برنامه‌ریزی یک دفتر سفید است که شما مطابق برنامه‌های خود آن را پر می‌کنید.

سالنامه برنامه‌ریزی یک ابزار تبلیغاتی است

دنیای کسب و کار نیاز به تبلیغات دارد و امروزه این موضوع تبدیل به یک مسئله مهم و جدی شده است. شاید بتوان به جرئت گفت که یک کسب و کار بدون تبلیغات، عملاً نمی‌تواند شناخته شود و به یک برند مشهور تبدیل شود. درج لوگو و برند یک کسب و کار بر روی محصولات تبلیغاتی می‌تواند بسیار به معروف شدن یک بیزینس کمک کند. سالنامه برنامه‌ریزی را می‌توانید در ست‌های مدیریتی یا اداری جای دهید. این ست‌ها می‌توانند کمک بسیاری در تبلیغات برای مجموعه شما باشند. هدیه دادن یک سالنامه برنامه‌ریزی به مشتریان خود، نشان دهنده توجه شما به مدیریت زمان است و اهمیت این موضوع را نیز به مخاطب منتقل می‌کند. مشتریان شما ممکن است از اقشار مختلفی باشند که هر کدام در کسب و کاری برای رسیدن به اهداف خود نیاز به مدیریت و برنامه‌ریزی دارند.

سالنامه برنامه‌ریزی را می‌توانید با توجه به سلیقه و علاقه و البته مشتریان خود سفارش دهید. در نظر داشته باشید که این ابزار تبلیغاتی را نیز می‌توانید مانند بسیاری از محصولات دیگر به صورت خصوصی یا عمومی سفارش دهید. شخصی‌سازی این محصول می‌تواند با توجه به جامعه مشتریان شما انجام شود. اگر می‌خواهید به صورت عمومی نیز این محصول را سفارش دهید، بهتر است این کار را به یک چاپخانه معتبر بسپارید. فراموش نکنید طراحی‌ها را نیز از قبل چک کنید که با خروجی کار متفاوت نباشد.

سالنامه برنامه‌ریزی را شخصی‌سازی کنید

شخصی‌سازی چه کمکی می‌کند که تبلیغات شما مؤثرتر باشد؟ آیا ابزارهای تبلیغاتی که شخصی‌سازی ذهن مخاطب را بیشتر درگیر می‌کنند؟ هر مجموعه یا فردی برای خود اهدافی مشخص می‌کند که برای رسیدن به ن

آن‌ها از مسیر مشخص و تعیین شده‌ای عبور می‌کند. اما شخصی سازی یک بولت ژورنال برنامه‌ریزی به شما کمک می‌کند تا بتوانید با توجه به روحیه مشتریان و حتی نوع کسب و کار آن ها، طراحی مناسب و هماهنگی برای این ابزار تبلیغاتی انجام دهید. شخصی سازی سالنامه‌ برنامه‌ریزی به شما کمک می کند تا ابعادی که مد نظر دارید را برای این محصول انتخاب کنید. با توجه به اینکه سالنامه بولت ژورنال یک محصول برای مدیریت زمان و ابزاری برای برنامه ریزی است، پیشنهاد می‌شود از سایز و ابعاد خیلی کوچک استفاده نکنید، زیرا مطالب بسیاری در این سالنامه یادداشت می‌شود.

در نظر داشته باشید شخصی سازی ابزارهای تبلیغاتی از نظر هزینه و زمان با محصولاتی که از قبل طراحی شده‌اند متفاوت است و مسلما نیاز به صرف زمان و هزینه بیشتری دارند. اگر زمان کمی دارید و یا بودجه‌ای که در نظر گرفته‌اید با شخصی سازی محصول تمامی جامعه مشتریان مجموعه تان را پوشش نمی‌دهد می‌توانید از طراحی‌های عمومی استفاده کنید. البته اگر به یک چاپخانه معتبر مراجعه کنید، از طرح‌های عمومی با کیفیت نیز می‌توانید به سلیقه خود استفاده کنید.

تفاوت بولت ژورنال شخصی و شغلی

سالنامه بولت ژورنال ایران امروز

بولت ژورنال‌ها از نظر طراحی به دو دسته فردی و شغلی تقسیم بندی می‌شوند. سالنامه برنامه‌ریزی را بیشتر برای اهداف شغلی به کار می‌برند که یک مجموعه تمام برنامه‌های خود را در آن قید می‌کند. اما آیا سالنامه‌های فردی با شغلی تفاوت دارند. در یک صفحه بولت ژورنال فردی می‌توان بسیاری موارد را نوشت که با توجه به سلایق و علایق فرد طراحی می‌شوند، اما سالنامه برنامه‌ریزی برای اهداف یک مجموعه تعریف می‌شود و خبری از نقطه نظرهای شخصی در آن نیست.

می‌توان گفت در یک بولت ژورنال شخصی اهداف روزانه، سالانه و ماهانه فرد قید می‌شود. تاریخ تولد دوستان و آشنایان نیز می‌تواند بخشی از این دفتر برنامه‌ریزی باشد. قرار ملاقات‌هایی که فرد ممکن است در طول ماه یا هفته داشته باشد، نیز می‌تواند در این دفتر گنجانده شود. صفحه‌ای برای ثبت خاطرات طراحی می‌شود. امور روزانه و ماهانه و خیلی موارد دیگر که کاملاً به صورت فردی انجام می‌شود نیز می‌تواند در این دفتر گنجانده شود. در یک سالنامه برنامه‌ریزی شغلی که برای یک کسب و کار در نظر گرفت می‌شود فقط امورات اداری و اهداف شغلی گنجانده می‌شوند.

نکات مهم در طراحی و چاپ سالنامه برنامه‌ریزی

برای طراحی و چاپ سالنامه برنامه‌ریزی بهتر است نکات زیر را مد نظر داشته باشید و هنگام چاپ آن‌ها را لحاظ کنید.

پیش از آن که بخواهید این ابزار تبلیغاتی را سفارش دهید، بهتر است که بودجه مشخصی برای آن تعیین کنید تا با توجه به توان مالی خود و بررسی محصولات مختلف این کار را انجام دهید.

اگر می‌خواهید محصول خود را شخصی‌سازی کنید باید زمان بیشتری برای این کار در نظر بگیرید.

ریسک نکنید و این کار را به یک مجموعه توانمند بسپارید. ایران امروز این محصول را در طراحی‌های فوق‌العاده به مشتریان خود در تیراژهای کلی و البته مختلف، عرضه می‌کند.

درج لوگو و برند را در جای دقیقی در محصول انجام دهید، زیرا سالنامه برنامه‌ریزی یک محصول تبلیغاتی است.

اگر برای تبلیغات برند خود ست‌های تبلیغاتی سفارش می‌دهید، از سالنامه برنامه‌ریزی غافل نشوید. محصولی نسبتاً جدید که تأثیر مثبتی بر روی ذهن مخاطب دارد.

اگه دوست دارید بیشتر در مورد هدایای تبلیغاتی اطلاعات داشته باشید حتما یه سر به بلاگ ایران امروز بزنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *