سررسید و سالنامه / خرید سالنامه ، تضمین برندسازی شماست

 

سالنامه‌ها را می‌توان همان هدیه‌های تبلیغاتی دانست که از طرف کمپانی و مجموعه‌های مختلف به مشتریان آن‌ها داده می‌شود. سفارش و خرید سالنامه یکی از کارهایی است که هر ساله مجموعه‌ها آخر سال انجام می‌دهند. ایران امروز این خدمات را با بهترین کیفیت و قیمت به بازار مشتریان عرضه می‌کند. سالنامه‌ها را همان دفترهای یادداشتی است که در ابعاد و طرح‌های مختلفی به بازار مشتریان عرضه می‌شوند. سالنامه‌ها به نام سررسید نیز شناخته می‌شوند که اطلاعات مختلفی در آن‌ها وجود دارد و مهم‌ترین آن‌ها تاریخ و مناسبت‌های آن است. سالنامه‌ها به همین دلیل به عنوان یکی از ابزارهای برنامه‌ریزی محسوب می‌شوند که در داخل صفحات آن می‌توانید تمامی برنامه‌ریزی‌های خود را انجام دهید.

خرید سررسید - ایران امروز

دنیای تبلیغات برای معرفی نشان‌های تجاری و کسب و کارهای مختلف از ابزارهای بسیاری استفاده می‌کند. سررسید یا سالنامه‌ها یکی از مهم‌ترین وسیله‌ها برای تبلیغات محسوب می‌شوند که کمپانی‌های بزرگ و کوچک از آن استفاده می‌کنند. این محصول را می‌توانید هم برای مشتریان و هم کارمندان خود سفارش دهید. لوگو یا نشان تجاری مجموعه را به صورت حرفه‌ای بر روی سالنامه حک کنید تا کار تبلیغ برند شما به بهترین حالت ممکن انجام شود. لوگو یا شعار تبلیغاتی خود را می‌توانید در تمامی صفحات سررسید حک کنید. مشتریان یا کارمندان شما با استفاده از این ابزار تبلیغاتی به صورت ناخودآگاه نیز برای شما کار تبلیغات انجام می‌دهند.

بهترین زمان برای طراحی و سفارش و خرید سالنامه

برای سفارش و خرید سالنامه باید پیش از شروع سال جدید اقدام نمایید اگر شما حساسیت بسیاری در این مقوله به خرج می‌دهید، بهتر است کمی زودتر این کار را انجام دهید. اصولاً تاریخ‌های تقویم شمسی از ماه آذر مشخص می‌شوند در نتیجه می‌توانید از همین زمان برای سفارش و خرید سالنامه اقدام نمایید. اشاره شد که سررسید و سالنامه را می‌توانید به توجه به سلیقه و نیاز خود در ابعاد و سایزهای مختلف سفارش دهید. در نظر داشته باشید برای اینکه یک سررسید را کاملاً اختصاصی کنید، می‌توانید از روش‌های بسیاری بهره بگیرید.

برای مثال اگر شما یک مجموعه مهندسی دارید می‌توانید با طرح‌ها و نمادهای مهندسی سالنامه مد نظر خود را طراحی کنید. استفاده از اطلاعات مفید علاوه بر تاریخ و مناسبت‌ها می‌تواند یک سررسید را جذاب‌تر نشان بدهد. در مورد طراحی تاریخ و یا حک شدن آن در برگه می‌توانید با توجه به سلیقه خود عمل کنید. تاریخ را به صورت عددی و در گوشه‌های برگه درج می‌کنند، این یک قانون نیست شما می‌توانید ایده بهتری داشته باشید و آن را عملی کنید.

طراحی را به صورتی انجام دهید، تا فردی که از سالنامه استفاده می‌کند بتواند در تاریخ‌های مختلف نکات و کارهای روزمره خود را برنامه‌ریزی و یادداشت کند. تیراژ سالنامه را می‌توانید در تعداد مد نظر خود سفارش دهید این بستگی به تعداد مشتریان و پرسنل شما دارد. افرادی که با مجموعه شما در ارتباط هستند را در اولویت قرار دهید. این هدیه تبلیغاتی می‌تواند نشان دهنده احترام شما به افراد باشد.

طراحی و خرید سررسید - ایران امروز

قطع‌های سالنامه

می‌توانید سالنامه را در ابعاد و سایز دلخواه خود سفارش دهید. در این مورد موقعیت شغلی و محیطی خود را در نظر داشته باشید و طبق آن در قطع مورد نظر آن را سفارش دهید. سالنامه‌ها را با توجه به اندازه و ابعادی که دارند به نام‌های مختلفی دسته‌بندی می‌کنند. انواع سالنامه را می‌توان در ابعاد و اندازه‌های رحلی، وزیری، رقعی، اروپایی، جیبی، خشتی و پالتویی تقسیم‌بندی کرد. هر کدام از این سالنامه‌ها ابعاد مخصوص خود را دارند که به شرح زیر هستند:

 • ابعاد سررسید رحلی 21 در 28 سانتی متر است.
 • ابعاد سررسید وزیری 17 در 24 سانتی متر است.
 • ابعاد سررسید رقعی 14 در 21 سانتی متر است.
 • ابعاد سررسید اروپایی 13 در 21 سانتی متر است.
 • ابعاد سررسید جیبی 12 در 17 سانتی متر است.
 • ابعاد سررسید خشتی 22 در 22 سانتی متر است.
 • ابعاد سررسید پالتویی 10 در 19 سانتی متر است.

این موارد از رایج‌ترین انواع سالنامه‌ها هستند که شما می‌توانید با مراجعه به چاپخانه این ابعاد را از نزدیک مشاهده کنید و یکی از آن‌ها را در تیراژ مورد نظر سفارش دهید. اگر قطعی که مد نظر دارید با این ابعاد همخوانی ندارند می‌توانید سایز و اندازه مد نظر خود را سفارش دهید.

پیشنهاد ما این است که از قطع‌های موجود استفاده کنید، زیرا ریسک پذیری ندارند و از طرفی در وقت و هزینه شما نیز صرفه جویی خواهد شد. علاوه بر ظرافت و زیبایی، به کیفیت متریال به کار رفته در این محصول دقت کنید، زیرا مشتریان شما آن را حداقل تا یک سال همراه خود خواهند داشت. این اندازه و ابعاد استانداردهایی هستند که پس از آزمون و خطاهای بسیار سنجیده شده‌اند تا مشتری بتواند به راحتی تصمیم‌گیری نماید. سالنامه‌های تبلیغاتی را می‌توانید با ایده و خلاقیت‌های خود خاص کنید و همچنین آن‌ها را با دیگر محصولات تبلیغی شرکت به صورت ست سفارش دهید.

سررسید - ایران امروز

آیا از لت تبلیغاتی استفاده کنید؟

شاید اگر با دقت به برخی از سالنامه‌ها توجه کرده باشید، متوجه شوید در ابتدا و انتها و حتی صفحات میانی آن از برگه‌هایی با جنس گلاسه در طراحی متفاوت استفاده می‌شود. این برگه‌ها به نام لت‌های گلاسه یا تبلیغاتی شناخته می‌شوند. شما که صاحب یک کسب و کار هستید، بهتر است این برگه‌ها را نیز به عنوان یک فرصت تبلیغاتی در نظر بگیرید و از آن‌ها استفاده کنید. اطلاعات بسیاری از مجموعه یا کمپانی خود را در این برگه‌ها می‌توانید در اختیار مشتریان قرار دهید و تمرکز افراد را با طراحی و ایده‌های جدید روی این صفحات متمرکز کنید. از تصاویر با کیفیت در لت‌های تبلیغاتی استفاده کنید و حتی اگر بتوانید به یک ایده آن را کاربردی‌تر کنید، مسلماً توجه بسیاری را به خود جلب می‌کند.

معرفی توانمندی و خدمات مجموعه با ایده‌های متنوع یکی از بهترین کارهایی است که می‌توانید در این صفحات انجام دهید. البته در نظر داشته باشید که تعداد این لت‌های گلاسه نباید در سالنامه‌ها بسیار زیاد باشد، زیرا ممکن است برای فرد خسته کننده به نظر برسد. درج لوگو و برند شرکت نیز با طراحی اصولی در این صفحات می‌تواند ایده جالبی باشد که شما می‌توانید با توجه به جامعه مشتریان خود این کار را انجام دهید. اگر به دنبال یک اثرگذاری تبلیغاتی هستید هم از سالنامه استفاده کنید و هم این لت‌های تبلیغاتی را یک موقعیت و فرصت عالی بدانید.

نکات مهم در چاپ سالنامه

برای طراحی، چاپ و خرید سالنامه می‌توانید از روش‌های مختلفی استفاده کنید. در این مورد نکاتی را مد نظر قرار دهید تا کیفیت کار شما بالا رود. به نکات زیر دقت کنید:

 • طراحی سالنامه را از آنجا که یک ابزار تبلیغاتی است به یک فرد حرفه‌ای بسپارید. از طراحی‌های بی‌کیفیت استفاده نکنید، زیرا ممکن است اثرات بدی بر روی تبلیغات محصول یا مجموعه شما داشته باشد.
 • برای خرید سالنامه از متریال با کیفیت استفاده کنید. متریال را نسبت به اندازه و ابعاد در اولویت قرار دهید. در این مورد نیز حرفه‌ای و اصولی عمل کنید، زیرا در غیر این صورت کار تبلیغات به درستی انجام نمی‌گیرد.
 • بهتر است پیش از شروع سال جدید، خرید سالنامه را انجام دهید و آن را به دست مشتریان و پرسنل خود برسانید. این نکته نشان می‌دهد که شما توجه لازم را به وقت و زمان دارید.
 • در هر حرفه و کسب و کاری که هستید با توجه به همان شغل خود سفارش سررسید را انجام دهید. چندین و چند بار طراحی را کنترل کنید تا محصول مورد نظر را تحویل بگیرید.
 • اگر بر روی رنگ حساسیت بالایی دارید حتماً این مورد را با چاپخانه مطرح کنید تا درصد خطای رنگ‌ها را پس از چاپ به شما توضیح دهید و شما در این مورد نیز یک تصمیم درست بگیرید.

حتی اگر بخواهید می‌توانید چاپ و خرید سالنامه را به صورت اختصاصی به نام مجموعه خود و با طراحی مد نظر انجام دهید. سعی کنید هماهنگی و ظرافت در طراحی را برای این محصول رعایت کنید، زیرا تا حد بسیاری این محصول معرف کسب و کار شما می‌شود. به جرئت می‌توان گفت بیشتر ابزارهای تبلیغاتی این نقش را ایفا می‌کنند که البته سررسید از مهم‌ترین آن‌ها است. ناگفته نماند که این کالا می‌تواند به عنوان یک هدیه کاربردی نیز در بسیاری از مجموعه‌ها بدون حک برند یا لوگو مورد استفاده قرار بگیرد. یک کیفیت عالی را با ایران امروز در چاپ سالنامه تجربه کنید.

مطالب مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *