سررسید و سالنامه / نکاتی که برای انتخاب جلد سالنامه نمی‌دانید

 

از آنجایی که ظاهر یک کالا در نگاه اول مخاطب را جذب می‌کند جلد سالنامه نیز مستثنی از این موضوع نمی‌شود. سالنامه یا سررسید عموماً از سوی سازمان‌ها، شرکت‌ها یا ادارات مختلف هدیه داده می‌شوند. در واقع سالنامه یک نوع هدیه تبلیغاتی است که با شروع سال جدید خیلی‌ها مشتاق دریافت آن هستند. به همین علت ظاهر یا جلد سررسیدهای تبلیغاتی، طراحی، زیبایی و کیفیت آنها باعث می‌شود که مخاطب شما لبخند رضایت بر لب بیاورد. از این رو مرکزی را که برای انجام و تهیه این کالاها مد نظر قرار می‌دهید بسیار مهم هستند.

جلد سررسید ایران امروز

اگر تحقیقی در زمینه مؤسسات چاپ انجام داده باشید به احتمال زیاد نام مؤسسه چاپ و تبلیغات ایران امروز به گوشتان خورده است. این مؤسسه از سال 1361 آغاز به کار کرده و امروزه علاوه بر امور چاپ و تبلیغات دو فروشگاه بزرگ در سطح تهران دارند؛ بنابراین با انتخاب این مجموعه با خیالی آسوده می‌توانید بر روی محصولات تبلیغاتی خود سرمایه گذاری کنید.

 اهمیت جذابیت جلد سررسید چیست؟

همان‌طور که پیش‌تر در خصوص جلد سالنامه اشاره شد، آنچه در نگاه اول برای مخاطب جذاب است ظاهر کالا یا محصول است. وقتی شما برای شکل، جنس، طراحی و زیبایی ظاهری محصول خود وقت نگذارید نصف امتیاز را از دست داده‌اید. حال اگر بحث تبلیغات نیز در میان باشد و در کنار آن به عنوان هدیه نیز قرار است محصولی تولید شود این مبحث پررنگ‌تر می‌شود. سررسیدها یا سالنامه‌ها یکی از اقلام تبلیغاتی مهم برای شرکت‌های خصوصی و سازمان‌های مختلف هستند. خیلی وقت‌ها این هدایا به مدیران شرکت‌های مهم هدیه داده می‌شوند. بنابراین مهم است که جنس و طرح جلد سالنامه و کاغذهای آن به چه صورت باشند. امروزه خوشبختانه با وجود فضای جذاب اینترنت، ایده‌های تبلیغاتی نیز جذاب‌تر شده‌اند. برنامه‌های گرافیکی، متریال‌های تولید و خیلی از گزینه‌های مرتبط با تولید یک سالنامه پیشرفت کرده است. بنابراین با انتخاب یک مؤسسه چاپ موفق و مطمئن می‌توانید تبلیغاتی متفاوت و زیبا به مخاطبینتان هدیه دهید.

یک جلد سالنامه جذاب باید دارای چه ویژگی‌هایی باشد؟

جلد سالنامه دارای خصوصیات و ویژگی‌های مختلف و همچنین جنس و طراحی‌های متفاوتی است که به تفکیک در ادامه برایتان توضیح خواهیم داد. شما می‌توانید لوگو یا نام برند خود را بر روی جلد سررسیدتان حک یا چاپ کنید. حتی می‌توانید در برخی از انواع جلد سالنامه‌ها برای حاشیه آن دوخت ایجاد کنید. یا می‌توانید از تزئینات فلزی یا غیره برای زیبایی جلد سررسید بهره ببرید. با چاپ طرح‌های مختلف بر روی جلد سالنامه خود می‌توانید جذابیت سررسیدتان را بیشتر کنید.

گاهی اوقات ممکن است سالنامه شما به شخص مهمی هدیه داده شود؛ بنابراین می‌توانید از ایده‌های جذاب برای طراحی سالنامه خود بهره ببرید. به عنوان مثال برای جلد سالنامه خود قفل قرار دهید یا محلی برای قرار گرفتن قلم بگذارید. سررسیدتان را درون یک قاب طراحی کنید و یا برای حفظ کاغذهای درون آن، جلد سررسید را با دکمه مهار کنید. حتی می‌توانید کاغذهای نوت برداری برای جلد داخلی سالنامه خود طراحی کنید. این موارد و هزاران ایده خلاق دیگر می‌تواند در جذابیت هدیه تبلیغاتی شما مؤثر باشند. یک مؤسسه چاپ خوب می‌تواند راهنمای خوبی برای شما در این امر باشد؛ بنابراین در انتخاب مرکزی که برای این امر در نظر می‌گیرید حتماً دقت کنید.

جلد سالنامه از نظر متریال

علاوه بر مواردی که در بالا عنوان شد جلد سالنامه می‌تواند با متریال‌های مختلفی تولید شود که در ادامه به تفکیک توضیح خواهیم داد.

• چرم

جلد سررسید ایران امروز

یکی از متریال‌های باکیفیت و ارزشمندی که برای جلد سالنامه به کار می‌رود و عموماً زمانی که مخاطب ما فرد مهمی است استفاده می‌شود، چرم است. چرم خودش به دو دسته مصنوعی و طبیعی تقسیم می‌گردد. شما بسته به اهمیت فرد و هدیه‌ای که قرار است اهدا کنید می‌توانید از چرم طبیعی یا مصنوعی بهره ببرید. شما به راحتی می‌توانید هر نوشته‌ای را که بخواهید اعم از نام برند یا لوگو خود را از طریق لیزر، نقره یا طلاکوب، سیلک، پلاک و . … بر روی چرم حک کنید.

• ترمو

ظاهر ترمو مشابه با چرم مصنوعی است. جنس ترمو از چرم مصنوعی نازک‌تر است اما کیفیتش بالاتر. همچنین بر اثر گرمایی که برای حک برند بر روی آن ایجاد می‌شود تغییر رنگ می‌دهد. این موضوع زیبایی کار را بیشتر می‌کند. این جنس جلد سالنامه نسبت به چرم مصنوعی گران‌تر است. همچنین این جنس نیز می‌تواند انواع مختلف مدل‌های حک را شامل شود.

• جیر

تنوع رنگ جلد سالنامه جیر بسیار زیاد است و شباهت زیادی به پارچه جیر اصلی دارد. این متریال به کار رفته در جلد سررسیدها بیشتر برای تولید سالنامه‌های فانتزی کاربرد زیادی دارد. برای انتخاب این نوع جلد حتماً به کیفیت آن دقت کنید. در صورت بی‌کیفیت بودن، جیر شما پرز پرز می‌شود. بهترین روش برای درج لوگو بر روی جلد سالنامه جیر، روش لیزر است اما تمامی موارد دیگر نیز بر روی این جنس قابل اجرا هستند.

• گالینگور

یکی از متداول‌ترین جنس‌های جلد سالنامه همین متریال می‌باشد. در این روش یک پرس PVC بر روی یک لایه کاغذ لمینتی شده چسبانده می‌شود. هزینه اجرایی این جلد نسبت به سایر جلدهای سررسیدها ارزان‌تر است. این جنس با انواع چسب‌ها سازگاری دارد. به همین علت در بسیاری از سفارش‌ها از این ماده در جلد سالنامه‌ها استفاده می‌شود. همه روش‌های حک لوگو به جز لیزر بر روی این جنس امکان پذیر است.

• سلفون

این جنس جلد سالنامه یک ورق کاغذ گلاسه است که می‌توان انواع طرح‌ها را بر روی آن چاپ کرد. سپس برای محافظت و دوام بیشتر کار بر روی آن سلفون می‌کشند. از آنجایی که می‌توان هر طرحی را بر روی این جلد سالنامه چاپ کرد و تنوع رنگی بالایی دارد یکی از جنس‌های پرطرف‌دار می‌باشد. شما می‌توانید لوگو مد نظرتان را یا بر روی کاغذ گلاسه چاپ کنید. یا می‌توانید بعد از سلفون‌کشی از روش طلا یا نقره کوب استفاده کنید.

• پارچه یا کتان

چند سالی است که شرکت‌های چاپ برای جلد سالنامه‌های تبلیغاتی و فانتزی خود از پارچه نیز استفاده می‌کنند. در این روش پارچه مد نظر بر روی مقوا کلفت یا گاها همراه با یک لایه نازک ابر چسبانده شده و سپس صحافی می‌شود. بهترین روش برای درج لوگو یا برند خود در این سالنامه‌ها، استفاده از پلاک می‌باشد.

دلیل محبوبیت برخی از سررسیدها

وقتی کار را به یک کاربلد می‌سپارید دیگر نگران نتیجه نهایی نخواهید بود. وقتی برای طراحی داخلی و جلد سالنامه یک مؤسسه خوب را انتخاب کنید مطمئنید که محصول نهایی شما رضایت‌بخش است. هدایای تبلیغاتی عموماً با توجه به نیاز و سلایق مخاطب تولید می‌شوند؛ بنابراین شما ممکن است برای جلد سالنامه خود از چندین جنس استفاده کنید. همچنین ممکن است چندین دسته مخاطب داشته باشید و با توجه به این موضوع طراحی‌های متفاوتی نیز نیاز داشته باشید. کیفیت کار در همه این موارد حرف اول را می‌زند. تمامی متریال‌هایی که در بالا عنوان شد با درجه کیفیت متفاوت در بازار موجود است. عموماً هم افراد عادی شناخت دقیقی از این کیفیت جنس‌ها ندارند؛ بنابراین اگر بدون تحقیق کارتان را به یک مرکز چاپ و تبلیغات بسپارید مطمئناً نتیجه دلخواه را نخواهید داشت.

مؤسسه چاپ و تبلیغات ایران امروز همان‌طور که ابتدای مقاله عنوان شد سابقه بالایی در امور چاپ دارد؛ بنابراین می‌تواند بهترین متریال با بالاترین کیفیت را برای کاغذ و جلد سالنامه شما مهیا نماید. این موضوع مسئله بسیار مهمی است. زیرا سالنامه‌ها مدام مورد استفاده قرار می‌گیرند و اگر کیفیت ضعیفی داشته باشند زود پاره و خراب می‌شوند. با رزومه درخشان مؤسسه ایران امروز می‌توانید بدون نگرانی سفارشاتتان را به صورت عمده و در تعداد بالا ثبت نمایید.

مطالب مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *