نماد سایت چاپ و تبلیغات ایران امروز

تقویم رومیزی تبلیغاتی یک ابزار مهم دنیای کسب و کار

اطلاعات تقـویم رومیزی / تقویم رومیزی تبلیغاتی یک ابزار مهم دنیای کسب و کار

 

سالنامه‌ها، سررسیدها، تقویم‌ها و … را می‌توان از ابزارهای تبلیغاتی دانست که در بسیاری از کسب و کارها مورد استفاده قرار می‌گیرند. در این نوشتار در مورد تقویم رومیزی تبلیغاتی توضیحاتی ارائه می‌دهیم. این هدیه را بسیاری از کسب و کارها نزدیک به شروع سال جدید برای مشتریان خود سفارش می‌دهند. تقویم رومیزی تبلیغاتی انواع مختلفی دارد که شما با توجه به سلیقه خود و میزان بودجه‌ای که دارید، می‌توانید این محصول را سفارش دهید. تقویم رومیزی تبلیغاتی 1402 را می‌توانید از همین حالا در ایران امروز سفارش دهید.

در حالت کلی طراحی تقویم رومیزی تبلیغاتی به این صورت است که یک جدول در صفحات مختلف آن طراحی می‌شود که در این صفحات تاریخ‌های میلادی و شمسی درج می‌شود. اما اینکه با چه طرح و متریالی این محصول را می‌خواهید، بستگی به سلیقه و حتی مشتریان شما دارد. در قسمت پایینی صفحات تقویم‌های رومیزی می‌توانید مناسبت‌های مختلف را درج کنید. تعداد صفحات تقویم‌های رومیزی نیز بستگی به سلیقه خود شما دارد. برخی افراد برای هر ماه از سال یک صفحه اختصاص می‌دهند و برخی برای هر دو ماه یک صفحه در نظر می‌گیرند. تقویم رومیزی تبلیغاتی مانند بسیاری دیگر از محصولات این دست، می‌توانند به صورت عمومی یا اختصاصی چاپ شوند.

تفاوت تقویم‌های رومیزی عمومی و اختصاصی

تقویم‌ها و سالنامه‌ها می‌توانند هر کدام به صورت اختصاصی یا عمومی طراحی و چاپ شوند. در نظر داشته باشید که بر روی تقویم‌های عمومی طراحی‌های مختلفی انجام می‌شود که هر کدام با توجه به سلیقه طراح چاپخانه انجام می‌شود. در تقویم اختصاصی رومیزی با توجه به سلیقه مشتری و نظرات وی طراحی و چاپ انجام می‌شود. در تقویم‌های رومیزی اصولاً از لت‌های تبلیغاتی استفاده نمی‌کنند. اما اگر مشتری درخواست چنین موردی را داشته باشد، باید این مورد را نیز در تقویم‌ها اضافه کرد. در نظر داشته باشید که تقویم‌های رومیزی را باید در متریال مناسبی تهیه کرد که ایستایی مناسب داشته باشند.

تقویم‌های عمومی از نظر زمانی بسیار زمان کمتری به خود اختصاص می‌دهند و حتی ممکن است، در مدت زمان چند روزه با توجه به تیراژ مد نظر شما آماده شوند. دلیل این موضوع طراحی تقویم‌ها است که از پیش انجام شده است. تقویم‌های اختصاصی با توجه به سلیقه مدیر یا مدیر روابط عمومی یا تبلیغات یک کسب و کار انجام می‌شوند. اگر قصد دارید یک تقویم را به صورت اختصاصی طراحی و چاپ کنید، سعی داشته باشید تمامی نکات و جزئیات مد نظر را از قبل برای گرافیست به صورت دقیق توضیح دهید. اگر بر روی رنگ‌بندی حساس هستید، میزان تغییر رنگ را میان طراحی و چاپ، در نظر داشته باشید.

در تقویم‌های اختصاصی این موارد را درج کنید

اگر تمرکز شما بر روی طراحی و چاپ یک تقویم اختصاصی است، باید برای اثربخشی بیشتر نکاتی را مد نظر داشته باشید، که بتواند یک تبلیغات مؤثر را برای شما به دنبال داشته باشد. شما به عنوان یک مجموعه و کسب و کار یک لوگو و نشان تجاری دارید که معرف شرکت شما است. از این لوگو در طراحی تقویم رومیزی تبلیغاتی استفاده کنید. از طرفی شرکت مسلماً در سال‌های فعالیت خود دستاوردهای مختلفی را داشته است، این دستاورد و یا افتخارات را می‌توانید در لت‌های تبلیغاتی درج کنید تا مشتریان شما بیشتر با مجموعه آشنا شوند.

اگر طراحی خاصی در ذهن ندارید اما ایده آن را از پیش تعیین کرده‌اید، سعی کنید با جزئیات دقیق این مورد را برای گرافیست توضیح دهید. طراح باید در مورد تصویر کلی ذهن شما و مواردی که مد نظر دارید به یک جمع‌بندی برسد و کار طراحی را انجام دهد. نمای کلی از شرکت را می‌توانید برای صفحه ابتدایی این تقویم‌ها در نظر بگیرید. از آرم‌ها و لوگوهای شرکت استفاده کنید. حالا که روش اختصاصی چاپ تقویم رومیزی را انتخاب کرده‌اید، تصاویر با کیفیت انتخاب کنید. این هدیه تبلیغاتی اگر جذاب طراحی شود، می‌تواند تأثیر مثبتی بر روی مشتری داشته باشد.

متریال مورد استفاده در تقویم رومیزی تبلیغاتی

در تقویم‌های رومیزی از متریال مختلفی استفاده می‌کنند. این تقویم‌ها، پایه‌های مختلفی دارند که هر کدام از آن‌ها مزایای مختلفی دارند. از جمله این پایه‌ها می‌توان به متریالی مانند گالینگور، سلفونی و چوبی اشاره کرد. هر کدام از این متریال مزایای مختلفی دارند که استفاده از آن‎ها را برای موارد مختلف تسهیل کرده است. تقویم‎های رومیزی از آن جهت که در تمامی طول سال مورد استفاده قرار می‌گیرند باید استحکام کافی داشته باشند. تقویم رومیزی از آنجایی که همیشه مورد استفاده قرار می‌گیرد و در دید مشتری است، یک گزینه جذاب برای تبلیغات است.

اگر این ابزار تبلیغاتی را برای هدیه دادن انتخاب کرده‌اید، سعی کنید از همه نظر در طراحی و چاپ آن حساسیت به خرج دهید. در مورد مشتریان خود نیز این نکات را در نظر داشته باشید. اگر مشتری‌هایی با سلیقه‌های مختلف دارید یا از نظر محدوده سنی این مشتریان با هم تفاوت دارند، این موضوع را در طراحی و چاپ تقویم لحاظ کنید. تقویم‌های رومیزی را از آن نظر که می‌توانند کارایی بسیاری داشته باشند، می‌توان از ابزارهای تبلیغاتی دانست که بسیار مورد استقبال قرار می‌گیرند.

زمانی که می‌خواهید تقویم رومیزی تبلیغاتی سفارش دهید، باید میزان بودجه‌ای که در نظر گرفته‌اید را نیز از ابتدا لحاظ کنید. این موضوع با توجه به تیراژ تقویم تبلیغاتی، متریال، طراحی، ابعاد و … متفاوت است. اینکه شما تقویم رومیزی را در چه ابعادی با چه متریالی سفارش دهید، بر روی قیمت آن تأثیر بسزایی دارد که می‌تواند شما را در تصمیم‌گیری نهایی کمک کند. برای مثال در نظر داشته باشید که تقویم‌هایی با جنس و متریال سلفون نسبت به گالینگور یا چوب قیمت مناسب‌تری دارند. در مورد متریال دیگر می‌توان به تقویم‌های مقوایی اشاره کرد که نسبتاً قیمت‌های مناسب‌تری دارند. فراموش نکنید که کیفیت این ابزار تبلیغاتی را با انتخاب متریال نامناسب کاهش ندهید.

 این نکات را در مورد سفارش تقویم رومیزی در نظر داشته باشید

اگر می‌خواهید این ابزار تبلیغاتی برای شما کارآمدی بیشتری داشته باشد، سعی کنید این موارد را در نظر داشته باشید:

با توجه به نوع کسب و کار خود و تبلیغات برای آن تقویم رومیزی را سفارش دهید. اینکه شما می‌توانید تقویم‌ها را در ابعاد و اندازه‌های مختلف، متناسب با سلیقه خود سفارش دهید.

اگر می‌خواهید محصولی با کیفیت بالا سفارش دهید تمامی نکات را در سفارش خود ثبت کنید و از طرفی این کار را به چاپخانه‌های معتبر بسپارید.

سعی کنید اگر چاپ عمومی را انتخاب می‌کنید، حتماً از متریال با کیفیت و نوع چاپ مناسب استفاده کنید.

با توجه به اینکه چاپ انواع مختلفی دارد، می‌توانید با توجه به نوع متریال مورد استفاده از روش‌های چاپی مختلف استفاده کنید. برای مثال از چاپ دیجیتال بر روی کاغذهای گلاسه و چوب استفاده می‌کنند یا از چاپ طلاکوب می‌توان بر روی متریالی مانند گالینگور استفاده کرد. هرکدام از این نوع چاپ باید متناسب با متریال مورد استفاده در چاپ تقویم رومیزی تبلیغاتی انتخاب شوند. اگر در این مورد اطلاعات کافی ندارید می‌توانید از کارشناسان مربوطه راهنمایی بگیرید.

لوگو را به خوبی و در جای مناسب طراحی کنید. لوگوی شرکت باید یک طراحی مناسب داشته باشد تا بتواند در دید افراد قرار بگیرد.

یکی از مواردی که شما ممکن است در هنگام سفارش تقویم رومیزی تبلیغاتی با آن مواجه شوید، ابعاد و سایز آن است. تقویم‌های تبلیغاتی با توجه به نیاز مشتری می‌توانند، طراحی شوند. در نظر داشته باشید که ابعاد تقویم بر روی قیمت نهایی محصول نیز تأثیر دارد. شما با توجه به طراحی که مد نظر دارید، سایز و ابعاد تقویم را در نظر بگیرید. در حالت کلی تقویم‌های رومیزی را در ابعاد مختلفی مانند 13 در 23، 15 در 20، 12 در 24 سانتیمتر سفارش می‌دهند. اما تصمیم با شما است که برای مشتریان خود چه نوع تقویم با چه ابعادی را در نظر گرفته‌اید.

مطالب مرتبط:

خروج از نسخه موبایل