اطلاعات تقویم رومیزی / طراحی تقویم رومیزی بزرگ را اصولی انجام دهید

 

امروزه در دنیای کسب و کار ابزارهای تبلیغاتی یک برند یا نشان تجاری گستردگی بسیاری پیدا کرده‌اند که هر کدام از آن‌ها می‌توانند این امر را به بهترین نحو انجام دهند. تقویم رومیزی بزرگ نیز یکی از این ابزارها است که امروزه آن را به عنوان یکی از مهم‌ترین ابزارهایی می‌دانند که تبلیغات را در دنیای کسب و کار انجام می‌دهند. این محصول بیشتر هنگام شروع سال نو طراحی و چاپ می‌شود.

این تقویم را وقتی شما به مشتریان و جامعه هدف خود می‌دهید، به صورت خودآگاه و ناخودآگاه کار تبلیغات انجام داده‌اید. تقویم‌های رومیزی در ابعاد و طرح‌های متفاوت طراحی و چاپ می‌شوند که طراحی متنوع آن‌ها به عوامل زیادی بستگی دارد. در نظر داشته باشید با توجه به کسب و کار خود طراحی تقویم را انجام دهید. مدل‌های مختلفی از تقویم رومیزی بزرگ در چاپخانه‌ها موجود است که شما متناسب با نیاز و سلیقه خود می‌توانید آن‌ها را سفارش دهید.

تقویم رومیزی بزرگ - ایران امروز

تقویم یا سررسید؟

شاید تقویم نسبت به سالنامه یا سررسید فضای کمتری برای تبلیغات داشته باشد، اما اگر طراحی آن را حرفه‌ای و اصولی انجام دهید می‌توانید ذهن مخاطب را درگیر برند خود کنید. در نظر داشته باشید که مشتریان شما می‌توانند با استفاده از این هدیه تبلیغاتی به صورت ناخودآگاه برای شما و برند مجموعه‌تان کار تبلیغی انجام دهند.

اما آیا اینکه شما سررسید را برای محل کار خود انتخاب می‌کنید یا یک تقویم رومیزی بزرگ؟ باید گفت وجود هر دو این محصول برای یک محیط اداری ضروری است، اما تقویم رومیزی بزرگ برای محیط کار ضرورت بیشتری دارد، زیرا شما به وسیله آن می‌توانید روزمره تاریخ کارهای روتین مجموعه را چک کنید. در نظر داشته باشید این دو از ابزارهای تبلیغاتی هستند که جایگاه ویژه‌ای در معرفی یک کسب و کار یا برند دارند. در طراحی و چاپ اصولی و حرفه‌ای آن‌ها دقت لازم را داشته باشید. فراموش نکنید کیفیت این محصولات را با متریال مرغوب افزایش دهید.

تقویم رومیزی انواع مختلفی دارد

تقویم رومیزی انواع متنوعی دارد که هر کدام با توجه به نیاز و سلیقه مشتری می‌تواند طراحی و چاپ شود. یک تقویم رومیزی بزرگ را اصولاً برای دفاتر مدیریتی یا بخش‌های دیگر یک کمپانی یا مجموعه انتخاب می‌کنند. انواع تقویم رومیزی بزرگ برای مجموعه‌هایی با تعداد پرسنل بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند. در نظر داشته باشید اگر مشتریان شما مدیران شرکت و کمپانی‌های مختلف در مشاغل و کسب و کارهای متفاوت هستند، حتماً به یک تقویم رومیزی بزرگ نیاز دارند. طراحی تقویم رومیزی بزرگ را می‌توانید به صورت اختصاصی برای شرکت خود به عنوان یک ابزار تبلیغاتی انجام دهید. در این زمینه خلاقیت به خرج داده و از ایده‌های به روز استفاده کنید. طراحی، چاپ، کاغذ چاپ، رنگ‌بندی و … از جمله مواردی هستند که می‌توانید برای چاپ یک تقویم رومیزی بزرگ آن‌ها را در نظر بگیرید و کار چاپ تقویم را انجام دهید.

تقویم بزرگ رومیزی اداری

تقویم‌های رومیزی اداری شامل انواع مختلفی هستند که به صورت‌های متفاوتی طراحی می‌شوند. از انواع تقویم رومیزی بزرگ، می‌توان به تقویم‌های تاور یا تقویم‌های خشتی اشاره کرد. تقویم‌هایی که به صورت ایستاده یا مسطح بر روی سطوح، طراحی و چاپ می‌شوند. این قالب‌ها برای انواع تقویم رومیزی اصولاً رایج هستند و اگر به صورت ایستاده طراحی شوند، معمولاً مستطیلی شکل هستند. نحوه قرار گرفتن این تقویم‌ها با توجه به طراحی آن‌ها می‌تواند به صورت افقی یا عمودی باشد. تقویم‌های خشتی نیز به صورت مربع با طول و عرض برابر طراحی می‌شوند.

برخی از انواع تقویم رومیزی بزرگ برای ایستادن بر روی میز کار باید دارای پایه باشند. پایه‌های تقویم‌ها می‌توانند به صورت سلفونی، گالینگور یا چوبی باشد. پایه‌های سلفونی همان مقوا با روکش‌های سلفون هستند که نسبت به دو نوع دیگر می‌توان گفت مقاومت کمتری دارند. پایه‌های گالینگوری مقواهای سختی هستند که استحکام بیشتری دارند. در نظر داشته باشید که پایه‌های چوبی علاوه بر استحکام بیشتر از نظر ظاهری نیز شکل زیبایی دارند.

تفاوت پایه تقویم‌های رومیزی

در پاراگراف قبلی اشاره شد که پایه‌های انواع تقویم رومیزی بزرگ با هم متفاوت هستند. پایه‌های سلفونی، گالینگوری یا چوبی که هرکدام در موارد مختلفی استفاده می‌شوند. در نظر داشته باشید این سه مدل از نظر مقاومت و استحکام با هم تفاوت‌هایی دارند. به طور کلی می‌توان گفت از نظر ظاهری این بستگی به سلیقه و علاقه شما دارد که کدام پایه را برای تقویم رومیزی بزرگ خود انتخاب کنید.

از نظر اقتصادی پایه‌های سلفونی از دو مورد دیگر مقرون به صرفه‌تر هستند. در حالت کلی شاید بتوان گفت پایه‌های چوبی زیبایی خاصی دارند که هر محیط اداری آن را می‌پسندد. اگر این ابزار تبلیغاتی را با توجه به جامعه مشتریان خود طراحی می‌کنید باید به تمامی نکات ریز و جزئی آن نیز مانند انتخاب یک پایه مناسب برای تقویم رومیزی دقت کنید و متریال به کار رفته در پایه یک تقویم رومیزی هر چقدر مرغوبیت بالاتری داشته باشد به تبع آن ماندگاری بیشتری نیز خواهد داشت.

انواع تقویم رومیزی بزرگ

تقویم‌های رومیزی بزرگ انواع مختلفی دارند که می‌توانند در دفاتر اداری استفاده شوند. از انواع تقویم رومیزی بزرگ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

تقویم رومیزی یادداشتی:

این تقویم رومیزی را می‌توان از جمله اقلام ست‌های اداری محسوب کرد که فرد می‌تواند در تاریخ‌های مد نظر نکات و موارد خود را یادداشت کند. طراحی این تقویم‌ها به صورت روزشمار است و کناره‌های آن به صورت پانچ است. ابعاد این نوع تقویم اصولاً کوچک است و برای محیط‌های کوچک‌تر پیشنهاد جذابی هستند. قیمت این نوع تقویم به نسبت مقرون به صرفه است و می‌تواند بر روی تمامی میزهای یک شرکت یا مجموعه استفاده شود. این تقویم‌ها از نظر حجمی کوچک هستند. در حالت کلی این محصول را برای کارهای تبلیغاتی پیشنهاد نمی‌کنند، زیرا ممکن است هر محیط اداری این محصول را نپسندد. تجربه ثابت کرده است که مجموعه‌های کوچک‌تر با توجه به جامعه مشتریان خود این مدل تقویم را بیشتر می‌پسندند و این در حالی است که مجموعه‌های بزرگ به دنبال انواع تقویم رومیزی بزرگ و البته لوکس و شکیل هستند.

تقویم رومیزی پایه‌دار:

این نوع از تقویم را می‌توان از رایج‌ترین انواع تقویم‌ها دانست که اصولاً 13 برگی هستند. البته این در حالتی است که در میان برگه‌های آن از لت‌های تبلیغاتی استفاده نشده باشد. برگه اول به عنوان جلد تقویم شناخته می‌شود و 12 برگ دیگر به عنوان صفحه‌های تقویم هستند که می‌توانند با توجه به سلیقه و فعالیت کسب و کار شما، طراحی شوند. این نوع تقویم‌ها تنوع بسیار زیادی دارند و اصولاً تفاوت آن‌ها در جنس پایه‌های آن‌ها است. با توجه به کاغذی که برای تقویم انتخاب می‌کنید، پایه آن را نیز متناسب با همان تقویم استفاده کنید. از نظر ابعاد انواع تقویم رومیزی بزرگ می‌توانند متفاوت باشند. از نظر قیمتی نیز قیمت این نوع تقویم بستگی به تعداد برگه‌ها و جنس پایه آن دارد. با توجه به بودجه‌ای که برای این مورد مد نظر دارید به چاپخانه مراجعه کنید و محصول خود را سفارش دهید.

تقویم رومیزی زیردستی:

یکی دیگر از انواع تقویم رومیزی بزرگ، تقویم‌های رومیزی زیردستی هستند. تقویم زیردستی اصولاً 54 برگی می‌باشد که البته در بین انواع دیگر فروش کمتری دارد. این نوع تقویم را می‌توان به عنوان تقویم رومیزی بزرگ نسبت به سایر دیگر تقویم‌ها محسوب کرد. ابعاد این تقویم‌ها به صورت استاندارد 50 در 35 یا 30 در 45 است. هر صفحه این تقویم یک هفته را به صورت کامل نشان می‌دهد. از این نوع تقویم‌ها به علت جلدی که دارند می‌توان به عنوان جای برگه‌های یادداشت نیز استفاده کرد.

این ها مواردی از انواع تقویم رومیزی بزرگ و کوچک بودند که آن‌ها را به صورت کلی بررسی کردیم. با توجه به نیاز خود می‌توانید به ایران امروز مراجعه نمایید و این ابزار تبلیغاتی را سفارش دهید.

مطالب مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *