اطلاعات تقـویم رومیزی

سایز تقویم رومیزی + چگونگی انتخاب تقویم رومیزی مناسب

ابعاد تقویم رومیزی ایران امروز

تقویم رومیزی یکی از ابزارهای مفید و کاربردی است که می‌تواند به شما در برنامه‌ریزی و مدیریت زمان کمک کند. اما چه ابعاد و سایزهایی برای تقویم رومیزی وجود دارد و چگونه می‌توانید ابعاد مناسب را برای نیازهای خود انتخاب کنید؟ در این مقاله با ابعاد استاندارد تقویم رومیزی آشنا می‌شوید و نکات مهمی را برای انتخاب تقویم رومیزی مناسب یاد می‌گیرید. همچنین با طراحی و چاپ تقویم رومیزی از شرکت ما آشنا می‌شوید و می‌توانید سفارش خود را ثبت کنید. پس با ما همراه باشید.

با توجه به تغییر سبک زندگی آدم ها و مشغولیت ذهنی که افراد دارند اصولا زمان، تاریخ روز و ماه ممکن است از دست شان خارج شود. یکی ابزارهایی که به شما کمک می کند تا بتوانید به درستی برای کارهایتان برنامه ریزی کنید و تاریخ های مهم زندگی تان را فراموش نکنید، تقویم می باشد. تقویم دسته بندی های مختلفی مثل دیواری، رومیزی، جیبی و… دارد که ابعاد تقویم رومیزی و دیواری و … متفاوت از هم هستند. اصولا تقویم های رومیزی به صورت تبلیغاتی از سوی شرکت های مختلف به موسسات صحافی و چاپ موفق و کاربلد مثل موسسه ایران امروز سفارش داده می شوند. نوع کاغذ چاپ، تصاویری که قرار است استفاده شود، سایز تقویم رومیزی، تعدادی که برای چاپ مد نظر است و…. باید توسط سفارش دهنده تعیین گردد.

سایز تقویم رومیزی استاندارد

سایز تقویم رومیزی

همانطور که پیش تر اشاره شد تقویم ها چه رومیزی باشند چه جیبی یا دیواری در ابعاد متفاوتی تولید می شوند و کاملا سلیقه ای هستند و بسته به درخواست سفارش دهنده، فاکتور های ثبت شده طراحی و چاپ می شوند. اما مانند تمامی محصولات چاپ و صحافی یک سری اندازه های استاندارد را می توان برای ابعاد تقویم رومیزی بیان کرد که عبارتند از :

 • سایز A4 با ابعاد 210*297 میلیمتر
 • سایز A5 با ابعاد 130*217 میلیمتر
 • سایز Slim با ابعاد 305*156 میلیمتر
 • سایز Desktop 105*297 میلیمتر

اما به طور کلی سایز تقویم رومیزی بیشتر در سایز های A5 تولید می شوند ولی بسته به طراحی و هدف تبلیغاتی سفارش دهنده، می تواند هر سایزی باشد. به عنوان مثال از آنجایی که امروزه بحث تبلیغات بسیار گسترده و برنامه های گرافیکی و طراحی بسیار متنوع شده اند دست موسسات چاپ هنگام سفارش گیری باز است. شما می توانید هر طرحی که مد نظرتان است به موسسه های چاپ و تبلیغات سفارش دهید و با توجه به طرحی که مد نظرتان است اندازه تقویم رومیزی تان را انتخاب کنید. حتی در برخی از طرح ها ممکن است ابعاد تقویم رومیزی در سایز A4 نیز چاپ شود. 

خصوصیات یک تقویم رومیزی خوب چیست؟

زمانی که به ماه های آخر سال نزدیک می شویم، شرکت ها و سازمان های دولتی و خصوصی به دنبال چاپ انواع تقویم ها و چاپ سررسید ها، سالنامه و….. می باشند. یک موسسه چاپ و تبلیغات خوب باید بتواند تمامی نیازهای سفارش دهنده ها را برطرف سازد که مهمترین آنها عبارتند از:

 • زیبایی طراحی تقویم:

زمانی که بحث تبلیغات در میان باشد طراحی محصول بسیار مورد توجه قرار می گیرد. مخصوصا تقویم رومیزی که اصولا زمانی که به کسی هدیه داده شود افراد هر صفحه اش را با دقت بررسی می کنند و اگر طراحی زیبایی نداشته باشد جلب توجه نمی کند.

 • کیفیت چاپ:

بعد از بحث طراحی، موضوع کیفیت چاپ در میان می آید. اگر تقویم رومیزی شما به زیبایی طراحی شده باشد اما کیفیت چاپ مناسبی نداشته باشد زیبایی طراحی اصلا به چشم نمی آید. بنابراین باید یک شرکت صحافی و چاپ مناسب را برای این کار در نظر بگیرید.

 • ابعاد تقویم رومیزی:

یکی دیگر از مواردی که باید در هنگام سفارش به آن دقت کنید و بر روی قیمت نهایی فاکتور شما نیز تاثیر گذار است اندازه تقویم رومیزی می باشد. شما باید با توجه به بودجه ای که برای این کار در نظر می گیرید و مخاطبی که مد نظرتان است، سفارشتان را ثبت کنید.

 • دقت تقویم رومیزی:

شاید برایتان پیش آمده باشد که تقویم های شما به طور دقیق همه مناسبت ها را ثبت نکرده باشد و یا تعطیلات رسمی را به درستی نشان دهد. یک تقویم رومیزی خوب باید همه مناسبت ها و رویداد ها را به درستی نشان دهد.

چه عواملی بر ابعاد تقویم رومیزی تاثیر می گذارد؟

اندازه چاپ تقویم رومیزی

ممکن است تقویم های دیواری تان هر لحظه در دید شما نباشند اما تقویم های رومیزی اصولا بر روی میز های کار، اوپن آشپزخانه، میز درسی، میز آرایشی و حتی ماشین شما قرار دارند و مدام در دیدرس می باشند. بنابراین با توجه به گروهی که قصد استفاده از آن را دارند، سایز تقویم رومیزی متفاوت می تواند باشد و افراد با توجه به نیازشان آنها را تهیه می کنند. شما با توجه به مخاطب مد نظرتان هنگام سفارش می توانید اندازه تقویم رومیزی تان را انتخاب کنید. به عنوان مثال:

 • اگر هدف شما برای چاپ تقویم رومیزی پزشکان یا آزمایشگاه ها و بطور کلی مراکز بهداشتی و درمانی می باشد باید ابعاد تقویم رومیزی را کمی بزرگتر در نظر بگیرید و اعداد موجود در تاریخ های روی آنها و رویداد ها و مناسبت های رسمی نیز بزرگتر باشد تا به سرعت و به راحتی خوانده شوند. همچنین در صورت امکان جایی برای یادداشت نوشتن نیز داشته باشد.
 • اگر هدف شما بانک ها و موسسات اداری و شرکت های خصوصی است می توانید اندازه تقویم رومیزی تان را کوچکتر بگیرید. زیرا میز کار این دسته از افراد عموما شلوغ است و فضای کافی برای قرار دادن تقویم رومیزی ندارند. همچنین حتما تاریخ هایی که جز تعطیلات رسمی هستند را بصورت بولد شده و با رنگی متمایز در تقویم مشخص کنید. زیرا این افراد کارهایشان را مطابق با آن انجام می دهند و تاریخ هایی که تعطیلات رسمی هستند برایشان اهمیت دارد.
 • اگر برای محصلین یا مدارس و معلمان قصد دارید تقویم رومیزی سفارش دهید علاوه بر اینکه مثل مورد قبلی باید تعطیلات رسمی به طور واضح و متمایز مشخص باشد، بهتر است رنگ روشنی داشته باشد و ابعادش هم میتوان گفت به صورت متوسط باشد بهتر است. زیرا ابعاد خیلی بزرگ برای میز درسی شان جاگیر است و اگر کوچک هم باشد بررسی تاریخ برایشان سخت می شود.
 • گروه دیگر شامل آرایشگران و مغازه داران و فروشندگان می شوند. برای دسترسی راحت و سریع این گروه از افراد باید سایز تقویم رومیزی را به صورت متوسط رو به بزرگ سفارش داد تا به راحتی به تاریخ ها و روزهای هفته دسترسی داشته باشند. همچنین بهتر است رنگ زمینه این دسته از تقویم های رومیزی رنگ های تیره باشد، زیرا امکان کثیف شدنشان در این اماکن زیاد است.
 • اما گاهی شما بدون مخاطب خاصی صرفا قصد تهیه تقویم رومیزی جهت تبلیغات مجموعه و یا کار خود را دارید. در این مواقع اندازه تقویم رومیزی کاملا دلخواه می باشد و به بودجه شما و طرحی که بپسندید بر می گردد. بنابراین اگر گروه خاصی مد نظر شما نیست و هدف صرفا تبلیغات است بهتر است این کار را بر عهده موسسات چاپ قرار دهید تا با طرح هایی که به شما پیشنهاد می کنند ابعاد تقویم رومیزی تان را انتخاب کنید.

شرایط سفارش تقویم رومیزی

تقویم رومیزی ایران امروز

اگر برای کسب و کار یا شرکت و اداره خود قصد سفارش تقویم رومیزی دارید با توجه به مطالبی که گفته شد باید یک موسسه چاپ کاربلد را انتخاب کنید تا در کنار یک طراحی زیبا و چاپ با کیفیت همراه با ثبت دقیق رویدادهای رسمی در ابعاد تقویم رومیزی مدنظرتان، یک تبلیغات موفق را تجربه کنید.

موسسه چاپ و تبلیغات ایران امروز با ارائه خدمات چاپ بصورت عمده می تواند پاسخگوی تمامی کسانی باشد که به تبلیغات و پیشرفت کارشان اهمیت می دهند. اگر مدیر یک مجموعه هستید و برای تبلیغات کسب و کار خود می خواهید بدون نگرانی یک تبلیغات دائمی داشته باشید تا همیشه دیده شود، بهترین راه، سفارش یک تقویم رومیزی در ابعاد، طرح و شکل مد نظرتان با کمترین هزینه در موسسه چاپ ایران امروز می باشد. این موسسه از سال 61 در کار چاپ فعالیت دارد بنابراین به خوبی می تواند نیاز های شما را به بهترین شکل ممکن پاسخگو باشد.

دیدگاهی در مورد “سایز تقویم رومیزی + چگونگی انتخاب تقویم رومیزی مناسب

 1. رضا گفت:

  برای میز مدیریتی کدوم سایزش را پیشنهاد می کنید؟

  1. مهدی جورابچیان گفت:

   متداول ترین ابعاد تقویم رومیزی سایز دسکتاپ هست که برای میز مدیریتی مناسب است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *